in

Arnold Schwarzenegger spał w śpiworze pod swoim pomnikiem – Powód daje do myślenia!

Znany aktor Arnold Schwarzenegger jakiś czas temu umieścił na swoim instagramowym profilu zdjęcie, na którym śpi w szpiworze przed swoim pomnikiem.

Pod zdjęciem widniał podpis: “Czasy się zmieniają”.

O co chodziło?

Otóż, gdy aktor pełnił funkcję gubernatora stanu Kalifornia, został zaproszony na otwarcie hotelu w Ohio. Swoją obecnością uświetnił uroczystość i nadał jej znacznie większą rangę, niż gdyby go nie było. W ramach wdzięczności, że się zgodził, menedżerowie hotelu mieli powiedzieć mu wtedy:
“Zawsze będziemy mieć pokój zarezerwowany tylko dla Ciebie, zawsze możesz przyjść i poprosić o niego, otrzymasz bezpłatny nocleg”.

Niedawno, nie będąc już gubernatorem, chciał skorzystać z zaproszenia. Usłyszał jednak, że nie mają dla niego pokoju, a z powodu dużego obłożenia w ogóle nie dysponują wolnymi. Pokój dla niego więc się nie znalazł.
 
Właśnie wtedy przyniósł śpiwór pod swój pomnik i powstało zdjęcie opatrzone podpisem:
 
“Czasy się zmieniły”
 
“Kiedy byłem na ważnym stanowisku, zawsze mnie komplementowali, a kiedy je straciłem, zapomnieli o mnie i nie dotrzymali obietnicy. Nie ufaj swojej pozycji ani posiadanym pięniądzom, ani swojej potędze, ani inteligencji, to nie będzie trwać wiecznie.”
 

 
Aktor chciał wyrazić pewną prawdę. Jeśli masz pozycję, każdy chce spijać śmietankę Twojego sukcesu, ale gdy przestajesz się liczyć, a kontakty z Tobą nie przynoszą wymiernych korzyści, ludzie tracą Tobą zainteresowanie i znikają.
 
Wydaje Ci się, że zawsze będziesz tym kim jesteś, ale to się może zmienić i możesz się mocno rozczarować.
 
Podziel się tym z innymi jeśli się z tym zgadzasz!