fot. youtube.com/@rfe-rl
in ,

Tłum bił brawo, gdy oświadczał się ukochanej. Chwilę później para została aresztowana

Nie tak dawno temu, w irańskim Sziraz, miał miejsce wyjątkowy moment – publiczne oświadczyny. Mężczyzna zdecydował się poprosić swoją partnerkę o rękę, niestety po chwilach radości nadszedł czas na konfrontację z prawem.

Romantyczne oświadczyny zakończone aresztowaniem

Całe zdarzenie miało miejsce w Sziraz, gdzie mężczyzna postanowił poprosić swoją wybrankę o rękę w symbolicznym miejscu – przy grobie Hafeza Szirazi, jednego z najbardziej znanych poetów perskich XIV wieku. Ten piękny moment, zarejestrowany na filmie, szybko rozeszedł się po irańskich portalach społecznościowych.

Główny akt odbył się na widoku publicznym. Po chwili radości, ta świeżo zaręczona para została zatrzymana. Film dokumentuje, jak dwoje ludzi trzyma się za ręce, a potem mężczyzna klęka i prezentuje pierścionek. Wyraźnie zaskoczona kobieta po chwili obejmuje swojego partnera, a on w tym czasie wkłada pierścień na jej palec. Gromki aplauz otaczających ludzi dopełnia całe zdarzenie.

Jednakże, ta sielanka nie trwała długo. Według portalu Middle East Eye, para została zatrzymana po publicznych oświadczynach i będzie musiała stawić się przed sądem za „działania sprzeciwiające się prawu religijnemu”. Kobieta będzie również musiała odpowiedzieć za pojawienie się w miejscu publicznym bez zakrytych włosów.

Dwie osoby zarządzające centrum kulturalnym Hafezieh również zostały zatrzymane, a dyrektor oddziału Ministerstwa Dziedzictwa Kulturowego i Turystyki w prowincji Fars został zawieszony.

Portal Middle East Eye, powołując się na agencję Tasnim, cytuje gubernatora prowincji Fars, Mohammada Hadi Eimanieha, który zapewnił, że „zdecydowanie zareaguje” na każdą działalność sprzeczną z prawem szariatu.

– W żadnym przypadku nie dopuścimy do jakichkolwiek zachowań sprzecznych z normami i szariatem w Sziraz i Fars. Wręcz przeciwnie. Będziemy ścigać wszystkich, którzy szerzą moralne zepsucie i deprawację – wyjasnił gubernator.

Źródło: RadioZET.pl/PAP/middleeasteye.net