in

Jako 2-letni chłopiec wypalał 40 papierosów dziennie. Nie do wiary, jak dziś wygląda.

Jako 2-latek wypalał nawet 40 papierosów dziennie. To bez wątpienia najmłodszy człowiek na świecie, który sięgał po nikotynę. Wiele osób zastanawiało się, jak będzie wyglądać w przyszłości i jak to przełoży się na jego zdrowie. Ostatecznie zerwał z nałogiem. Co się z nim dzieje po latach? Internauci są w szoku.

Ardi Rizal to chłopiec pochodzący z Indonezji, o którym usłyszał już cały świat. Wszystko przez to, że zażywał nikotynę w takiej ilości i w takim wieku. Jak wygląda po latach?

Jako 2-letni chłopiec wypalał 40 papierosów w ciągu dnia

Jak podaje portal parenting.pl, w Indonezji ok. 30 proc. dzieci zaczyna palić przed ukończeniem 10. roku życia! Nie ma wątpliwości co do tego, że u nas byłoby to wielkim szokiem, ale tam jest to widok bardzo często spotykany.

Od czasu, kiedy o Ardim zrobiło się głośno, minęło 10 lat. W wieku 3 lat chłopiec trafił na przymusowy odwyk. Początkowo wpadał w szał bez papierosów, ale z każdym dniem było coraz lepiej. Zrobiono mu rozmaite badania, m.in. serca. W lewej komorze pojawiły się zmiany powstałe w wyniku palenia.

Chłopiec rzucił palenie, ale w zamian pojawiło się coś innego, a mianowicie zła dieta. Ardi przybrał na wadze i borykał się z problemami hormonalnymi. Musiał walczyć z kolejnym niezdrowym nawykiem.

Nie było to łatwe, ale chłopcu udało się ostatecznie pokonać te dwa uzależnienia. Teraz nie pali papierosów i je odpowiednie posiłki w regularnych odstępach czasu.

Ardi stał się wspaniałą inspiracją dla innych, którzy chcą zrywać ze swoimi nałogami.

Podziel się jego niesamowitą historią z innymi!

Źródło: parenting.pl, youtube.com