in

Broń jądrowa zostanie użyta? Zełenski ostrzega, padły mocne słowa.

Wołodymyr Zełenski postanowił ostrzec świat przed możliwością użycia przez Rosję broni jądrowej. Uważa, że powinniśmy być na to odpowiednio przygotowani.

„Potrzebne byłyby medycyna antyradiacyjna i schrony przeciwlotnicze” – podkreśla.

Putin użyje broni jądrowej?

Temat użycia broni jądrowej od tygodni nie schodzi z ust ludzi na całym świecie.

„Nakazuję ministrowi obrony i szefowi sztabu generalnego postawić siły odstraszania armii rosyjskiej w stan specjalnej gotowości bojowej” – mówił Putin w rozmowie z wojskowymi. Od tej pory wszystko stało się jedną wielką niewiadomą. Możemy tylko snuć przypuszczenia.

Specjaliści są zdania, że Rosja może skorzystać z „małej broni jądrowej”. Są to pociski o małej mocy, które „idealnie nadawałyby się do użycia ich w wojnie w Ukrainie”.

Prezydent Ukrainy uważa jednak, że musimy być gotowi na najgorszy scenariusz.

„Świat powinien przygotować się na ewentualne użycie przez Rosję broni jądrowej” – zaznacza.

Wołodymyr Zełenski uważa, że na obecny moment wszystko jest możliwe.

„Nie tylko ja, ale cały świat obawia się, że Rosja może użyć broni jądrowej; Rosjanie mogą to zrobić, bo za nic mają życie ludzkie. Nikt nie oczekiwał, że wybuchnie wojna w 2014 roku, nikt nie oczekiwał, że wybuchnie w 2022 roku, nikt też nie oczekiwał, że Rosjanie będą w taki sposób atakować ukraińskich cywili. W ten sposób Rosja pokazuje, że może wszystko, że może użyć broni chemicznej, a nawet atomowej” – powiedział prezydent w wywiadzie dla amerykańskiej stacji CNN.

Źródła: popularne.pl, o2.pl, dw.com, krytykapolityczna.pl, polsatnews.pl