in

Wstrząsający apel epidemiologa z WHO. Na jaw wyszła przykra prawda, świat powinien o tym wiedzieć

Każdy powinien zapoznać się ze słowami dr. Mike’a Ryana z WHO. To, co powiedział, wstrząsnęło całym światem i zmusiło do myślenia. Epidemiolog zaapelował w bardzo ważnej sprawie.

Wstrząsające słowa epidemiologa

Apel dr. Mike’a Ryana, dyrektora wykonawczego WHO, nie pozostawi nikogo obojętnym. Epidemiolog zwraca uwagę na to, że nie tylko z koronawirusem mamy problem. Ogromny problem, który nas dotyka, to także nierówności społeczne, które powodujące m.in. nierówny dostęp do opieki medycznej.

„Nie tylko COVID-19 zabija. Zabija również życie w złych warunkach, zabija brak dostępu [do opieki medycznej], zabijają lata życia z problemami zdrowotnymi, którymi się nie zajęto w odpowiedni sposób ze względu na kolor skóry danej osoby, jej pochodzenie lub przynależność do grupy społecznej” – mówi dr Mike Ryan.

Epidemiolog jest zdania, że pojawienie się pandemii ukazało całą prawdę w pełnym świetle. Każdy z nas w każdej chwili może umrzeć, każdy jest zagrożony różnymi schorzeniami czy uszczerbkami na zdrowiu. Nie każdy jednak ma jednakowy dostęp do tego, by się leczyć.

„Znam ludzi, którzy muszą odmawiać sobie opieki medycznej, by w razie czego móc zapewnić ją swoim dzieciom. Jeśli wydadzą pieniądze na siebie, ich rodzina zubożeje. To bardzo niesprawiedliwe. To ogromna niesprawiedliwość świata” – zauważa dr Mike Ryan.

Oczywiście, choć zmiany są konieczne, nie jest możliwym wprowadzenie ich od razu. Dr Ryan podkreśla jednak, że musimy się za to wziąć szybko i z rozwagą. Zapewnienie każdemu jednakowego dostępu do opieki medycznej i edukacji powinno być priorytetem.

„Dostęp do opieki zdrowotnej wynika z podstawowych praw człowieka, a staje się przywilejem, który jest zależny od tego, ile masz pieniędzy. Chcemy to zmienić” – tłumaczy dr Mike Ryan.

Podziel się tym ważnym apelem z innymi!

źródło: o2.pl