in

WHO wystosowało pilny apel, padły niepokojące słowa – Dotyczą również Polaków.

WHO przekazało niepokojące informacje. Jest apel skierowany do wszystkich krajów, z którym lepiej się zapoznać. Padły bardzo ważne słowa.

Koronawirus wciąż nie odpuszcza, jednak wielu ludzi na co dzień zapomina o tym, że mamy do czynienia z naprawdę poważnym zagrożeniem, które nie dotknęło tylko naszego kraju, ale całego świata.

WHO postanowiło zaapelować do światowych przywódców na Forum Pokojowym w Paryżu, słowa szefa Światowej Organizacji Zdrowia naprawdę niepokoją. Tedros Adhanom Ghebreyesus nie zamierzał owijać w bawełnę.

Pilny apel WHO

Pandemia koronawirusa przyczyniła się do śmierci ponad 1,3 mln ludzi na całym świecie. Sytuacja epidemiologiczna w naszym kraju wciąż jest dramatyczna i musimy stosować się do obostrzeń, które pozwolą na zmniejszenie ryzyka rozprzestrzeniania się koronawirusa.

Dyrektor WHO postanowił zaapelować do wszystkich:

„Możemy być zmęczeni koronawirusem, ale on nie jest nami zmęczony” – powiedział na Forum Pokojowym w Paryżu.

Tedros Adhanom Ghebreyesus podkreśla, jak ważne jest przestrzeganie obostrzeń i stosowanie się do zaleceń, dopóki nie pojawi się szczepionka czy lek. Wciąż musimy walczyć.

„Kraje europejskie walczą, ale wirus nie zmienił się znacząco, ani środki, które go powstrzymały” – tłumaczył szef WHO.

Szef WHO odniósł się także do teorii spiskowych:

„Poluje na słabszych zdrowiu, ale poluje również na inne słabości: nierówność, podziały, zaprzeczanie, życzeniowe myślenie i umyślną ignorancję. Nie możemy z tym negocjować, ani zamknąć oczu i mieć nadziei, że zniknie. Nie zwraca uwagi na retorykę polityczną ani teorie spiskowe. Naszą jedyną nadzieją jest nauka, rozwiązania i solidarność” – dodał.

Nie ma wątpliwości co do tego, że musimy współpracować w walce z koronawirusem. To praca każdego z nas – codzienne, proste nawyki, które zapewnią bezpieczeństwo nam i naszym bliskim.

Podziel się tym ważnym apelem z innymi!

Źródło: o2