in

TVP wystosowało pilny komunikat do każdego z nas. Brak wiedzy może zakończyć się tragedią.

TVP przekazało naprawdę ważne informacje, które dotyczą wszystkich Polaków. Każdy, kto nie będzie stosował się do słów dziennikarzy, narazi się na tragedię. Sytuacja wymaga od nas, abyśmy o siebie zadbali. Wiedza na ten temat może pomóc w uniknięciu niebezpieczeństwa.

Rady udzielone przez dziennikarzy TVP mogą okazać się bardzo przydatne, a może nawet ratujące życie. Komunikat stacji spotkał się z poparciem między innymi funkcjonariuszy policji, którzy co roku proszą Polaków dokładnie o to samo. Koniecznie dowiedz się, o czym mowa!

Ważny komunikat skierowany do każdego z nas

Okres letni kojarzy się z odpoczynkiem i wyprawą nad morze czy jeziora. Na wakacjach wiele osób zapomina o tym, że nawet płytka woda potrafi być niebezpieczna – lekkomyślność, brawura i spożywanie napojów alkoholowych co roku stają się bezpośrednią przyczyną tragedii. W tym sezonie letnim już 214 osób straciło życie, a liczba ta na pewno będzie większa.

„Podczas tegorocznych wakacji utopiło się, według zweryfikowanych danych policji, aż 214 osób. Do tragedii dochodziło najczęściej nad jeziorem, a ginęli głównie mężczyźni. Pod względem liczby utonięć, Polska nadal jest czarną plamą w Unii Europejskiej. Według opracowania Najwyższej Izby Kontroli jesteśmy liderem w tym niechlubnym rankingu” – czytamy na stronie Rządowego Centrum Bezpieczeństwa.

TVP apeluje o to, żeby Polacy przestrzegali zasad, a wtedy na pewno unikną tragedii. Warto wybierać plaże strzeżone, na których są ratownicy, którzy w razie czego mogą pomóc.

Lepiej nie skakać do wody na główkę – nigdy nie wiadomo, jakie przeszkody czają się pod powierzchnią. Mnóstwo Polaków zapomina również o tym, by nie pływać po spożyciu alkoholu, ponieważ wpływa on na kondycję psychofizyczną. W zeszłym roku w Polsce odnotowano aż 471 utonięć. Nie można również zapominać o środkach asekuracyjnych, kiedy pływamy łódką lub kajakiem. Kamizelka ratunkowa naprawdę może uratować życie! Lepiej nie wypływać dalej na materacu dmuchanym i nigdy nie spuszczać z oczu swoich dzieci.

Wszystkie te proste zasady mogą zapobiec tragedii. Podziel się nimi ze swoimi znajomymi!

Źródło: pikio.pl, TVP