in

Szumowski kieruje ważny apel do Polaków. Dotyczy noszenia maseczek w jednej konkretnej sytuacji.

Łukasz Szumowski co jakiś czas wypowiada się w sprawie pandemii i tłumaczy decyzje podjęte przez rząd.

Tym razem postanowił przypomnieć Polakom o jednej bardzo ważnej rzeczy – pomimo tego, że obostrzenia są poluzowane, musimy dbać o swoje bezpieczeństwo i minimalizować ryzyko, ponieważ problem koronawirusa nadal nie jest rozwiązany.

Wielu ludzi powoli wraca do normalności – możemy odwiedzać już restauracje, chodzić do galerii handlowych czy do fryzjera. Trzeba jednak pamiętać o tym, że najważniejsze jest nasze zdrowie i zawsze trzeba o nie dbać, szczególnie w ten trudny czas.

Minister zdrowia postanowił zaapelować do Polaków – sprawa dotyczy maseczek.

Ważny apel do Polaków

W programie „Newsroom”, emitowanym przez Wirtualną Polskę, Szumowski postanowił przypomnieć Polakom o bardzo ważnej rzeczy. Ze względu na to, że niebawem będzie Boże Ciało i Polacy tłumnie udadzą się do kościoła, warto mieć na sobie maseczkę – podczas obchodów święta COVID-19 może się naprawdę szybko rozprzestrzenić. Maseczki pozwolą zminimalizować ryzyko.

Minister Zdrowia apeluje, aby wierni nosili maseczki podczas uczestniczenia w procesjach. Kieruje swoje słowa do wiernych, ale także do proboszczów, którzy mogą w tej kwestii pomóc.

,,Apel do kościołów, aby robiły częstsze procesje w mniejszych grupach, a do wiernych o zachowanie dystansu, a jeśli jest mniejszy niż dwa metry, to o stosowanie maseczek. Im mniejsze grupy, tym większe bezpieczeństwo” – mówi.

Polska cały czas walczy z koronawirusem, tak samo jak walczyła, zanim zostały poluzowane obostrzenia. Każdy z nas powinien o tym pamiętać!

,,Wiele zależy od przekazu w danym kościele. Wiele z nich rygory stosowało, gdzie indziej było gorzej. Apeluję do księży proboszczów o maksymalne, zdroworozsądkowe podejście, żeby wszystko to było bezpieczne dla wiernych” – podkreśla Szumowski.

Źródło: Money WP