in

Ministerstwo Zdrowia wydało ważny komunikat. Niektórzy z nas nie będą mogli wejść do sklepu?

Ministerstwo Zdrowia postanowiło zaapelować do obywateli o to, by przestrzegali obostrzeń.

Wiele osób zapomniało już o tym, że w przestrzeniach zamkniętych nadal obowiązuje zakrywanie ust i nosa.

Rzecznik, Wojciech Andrusiewicz nie ma wątpliwości co do tego, że już na jesieni pojawi się kolejna fala koronawirusa, głównie dlatego, że Polacy zapomnieli o pandemii. To, co widział w weekend, będąc w sklepie, po prostu nie mieści mu się w głowie.

Ministerstwo zdrowia kieruje ważne słowa do obywateli

Jak dowiadujemy się z Polsat News, rzecznik ministerstwa zdrowia skierował ważny komunikat do właścicieli sklepów i sprzedawców o to, by nie wpuszczać do środka osób, które nie mają na sobie maseczek. Według Andrusiewicza, takie zachowanie jest egoistyczne.

,,Obowiązek noszenia tych maseczek istnieje nawet wówczas, kiedy jesteśmy na dworze i nie jesteśmy w stanie zachować dystansu. Jeżeli stoimy na przystanku autobusowym, przystanku tramwajowym, stoi duża grupa osób i nie jesteśmy w stanie zachować dystansu – obowiązuje nas maseczka” – podkreśla Wojciech Andrusiewicz.

Rzecznik ministerstwa zdrowia kieruje swój apel także do kandydatów na prezydenta. Obywatele powinni mieć brać z kogo przykład, tym bardziej że nadal w niektórych sytuacjach obowiązuje bezwzględny reżim sanitarny.

Druga fala nadejdzie jesienią

Łukasz Szumowski zapowiadał ostatnio, że jesienią nastąpi powrót jednego z najważniejszych obostrzeń. Rzecznik ministerstwa zdrowia tylko potwierdził jego słowa.

Tylko dzięki stosowaniu się do zaleceń możemy wygrać z pandemią. Jeśli Polacy nie będą ich przestrzegać, sytuacja nie ulegnie zmianie, a wręcz przeciwnie – pogorszy się.

Źródło: polsatnews.pl