in

Telewizja skierowała ważny apel do starszych Polaków. Sytuacja jest dramatyczna.

Polsat wystosował pilny apel do wszystkich seniorów, nie można lekceważyć dramatycznej sytuacji.

W czasie konferencji prasowej, która miała miejsce w piątek, minister rodziny i polityki społecznej Marlena Maląg skierowała swoje słowa bezpośrednio do najstarszych obywateli.

Szefowa resortu nie zamierzała dłużej milczeć. Każdy powinien zapoznać się z jej apelem.

Apel do najstarszych Polaków

W sobotę 10 października 2020 roku Ministerstwo Zdrowia poinformowało o kolejnym rekordzie zakażeń. W ciągu doby przybyło 5300 przypadków. Zmarły 53 osoby. Wśród zmarłych zdecydowaną większość stanowią seniorzy, dla których COVID-19 jest wyjątkowo groźny.

Dramatyczna sytuacja epidemiologiczna w Polsce zmusiła minister rodziny i polityki społecznej Marlenę Maląg do zwrócenia się do seniorów. Podczas piątkowej konferencji zaapelowała, żeby pozostali w swoich domach, jeśli tylko mają taką możliwość.

„Jesteście nam wyjątkowo bliscy. Chcemy przede wszystkim zadbać o państwa zdrowie i życie, dlatego dzisiaj jest tak ważne, abyście państwo, jeżeli nie ma takowej potrzeby, pozostali w domu. Instytucje, a także osoby bliskie, zadbają o to, abyście państwo mieli dostarczone do domu to, co jest potrzebne” – apeluje Marlena Maląg.

Jak twierdzi Marlena Maląg, seniorzy powinni pozostać w domach, a rząd zapewni im niezbędną pomoc. Jeśli jednak ktoś koniecznie musi wyjść z domu, niech pamięta o wszystkich zaleceniach sanepidu, w szczególności o zakładaniu maseczki i utrzymywaniu bezpiecznego dystansu społecznego.

„Jeżeli jest potrzeba wyjścia, to zadbajmy o realizację wytycznych Ministerstwa Zdrowia, głównego inspektora sanitarnego, a więc nośmy maseczki, rękawiczki, zachowajmy odpowiedni dystans, abyśmy przede wszystkim w zdrowiu mogli spędzić tę jesień 2020 r. i abyście państwo w zdrowiu mogli spędzić swoje życie z uśmiechem na twarzy” – dodaje Marlena Maląg.

Źródło: Polsat News