in

Papieżowi puściły nerwy – tak mocnych słów nikt się nie spodziewał.

W niedzielę papież Franciszek odmówił modlitwę Anioł Pański na spotkaniu z wiernymi. Zanim jednak to się stało, postanowił, że zabierze głos w bardzo ważnej sprawie, która nie dawała mu spokoju. Według niego istnieje plaga o wiele gorsza od pandemii koronawirusa. Zaapelował do wiernych o to, aby się opamiętali i otworzyli oczy.

Ważny apel papieża Franciszka

Papież Franciszek spotkał się w Watykanie ze swoimi wiernymi, aby odmówić modlitwę, jednak w trakcie rozważań, które ją poprzedzały, powiedział do nas coś bardzo ważnego – jest coś, z czym powinniśmy walczyć, a bardzo często tego nie widzimy. Jego słowa na długo pozostaną w naszej pamięci.

O czym mowa? O plotkowaniu. Według niego plotkowanie to najgorsze, co możemy robić sobie nawzajem. Za takim postępowaniem czai się diabeł i rani zarówno drugiego człowieka, jak i Kościół.

„Proszę, bracia i siostry, starajmy się nie plotkować. Plotki to plaga gorsza niż COVID. Gorsza! Zróbmy duży wysiłek: żadnych plotek” – apeluje do wiernych podczas niedzielnych rozważań.

Papież poprzedził swoje rozważania fragmentem Ewangelii, który opowiada o braterskim upomnieniu, będącym konsekwencją popełniania grzechu przez drugiego człowieka. Przypomina, że zamiast plotkować o kimś, można mu po prostu zwrócić uwagę.

Na koniec papież Franciszek pomodlił się o to, by:

„braterskie upomnienie stało się zdrową praktyką, aby w naszych wspólnotach zaszczepiano coraz to nowe więzi braterskie, oparte na wzajemnym przebaczaniu, a przede wszystkim na niezwyciężonej mocy Bożego miłosierdzia”

Podziel się tymi ważnymi słowami papieża ze swoimi bliskimi!

Źródło: o2