in

Papież zaapelował do wiernych przed świętami. Padły bardzo mocne słowa.

Papież Franciszek postanowił zaapelować do wiernych o to, aby pomagać drugiemu człowiekowi, zamiast narzekać na obostrzenia związane z pandemią koronawirusa. Uważa on, że „konsumpcjonizm zabrał nam Boże Narodzenie”.

Podczas niedzielnego prowadzenia modlitwy Anioł Pański na Placu św. Piotra przekazał wiernym bardzo ważne słowa. Każdy powinien się z nimi zapoznać.

„W tym trudnym czasie, zamiast narzekać na to, co pandemia nam uniemożliwia, zróbmy coś dla kogoś, kto ma mniej; nie kolejny prezent dla nas i dla naszych przyjaciół, ale dla potrzebującego, o którym nikt nie myśli” – apeluje.

Papież o konsumpcjonizmie

Papież ostrzegł także przed zjawiskiem konsumpcjonizmu, który „ukradł nam Boże Narodzenie”. To nie prezenty dla bliskich są najważniejsze, ale możliwość spędzenia z nimi czasu.

„Nie pozwólmy, by kierował nami konsumpcjonizm. „Muszę kupić prezenty, muszę zrobić to i tamto”, to szaleństwo czynienia mnóstwa rzeczy. Ważny jest Jezus, a nie konsumpcjonizm. Konsumpcjonizm nie jest betlejemskim żłóbkiem” – zaznacza.

Papież Franciszek zachęca do tego, aby się modlić i poprzez modlitwę otwierać swoje serce na Boże Narodzenie.

„Przygotujmy serce podobne do serca Maryi: wolne od zła, gościnne, gotowe na ugoszczenie Boga” – apeluje papież.

Podziel się tym ważnym apelem z innymi!

źródło: o2