in

Morawiecki wystosował pilny apel do Polaków. Wiemy, co stanie się już za kilka dni

Polacy od dłuższego czasu zastanawiali się, czy cmentarze na Wszystkich Świętych będą otwarte, czy może jednak zostaną zamknięte z powodu coraz gorszej sytuacji epidemiologicznej w naszym kraju. Dziś Mateusz Morawiecki rozwiał wszystkie wątpliwości.

„Podjęliśmy decyzję, że zarówno w Dzień Wszystkich Świętych, a także dzień przed i dzień po cmentarze będą zamknięte” – informuje.

Morawiecki podkreślił, że rządowi zależy teraz na zapewnieniu stabilności i odbudowaniu poczucia bezpieczeństwa.

„Druga fala, która przyszła, zmiotła poczucie bezpieczeństwa, nie tylko w Polsce. Na pewno popełniono różne błędy. Koncentrujemy się na tym, by zapewnić stabilność. Kiedy pandemia wywraca naszą rzeczywistość do góry nogami, to musimy myśleć, co za tydzień, za miesiąc” – mówi Mateusz Morawiecki.

„Uznaliśmy, że tradycja jest mniej ważna niż życie” – dodaje.

Zamknięcie cmentarzy

Cmentarze zostaną zamknięte na trzy dni. Szef rządu apeluje do seniorów i administracji publicznej o to, aby zostać w domu.

„Drodzy seniorzy, to wasze zdrowie i wasze życie jest najbardziej narażone. Nasz apel przyjmuje formę alarmu i mocnej dyspozycji, żeby seniorzy przez co najmniej dwa tygodnie seniorzy pozostali w domu”

„Seniorzy muszą pozostać w domach, nie spotykać się z dziećmi, z młodzieżą, od tego zależy wasze życie”

Premier apeluje także o to, aby pracownicy przeszli na pracę zdalną, jeśli tylko jest taka możliwość.

„Mamy prostą dyrektywę dla administracji publicznej: wszyscy, którzy nie muszą wykonywać pracy stacjonarnej, muszą pracować zdalnie przez co najmniej dwa tygodnie” – stwierdza Morawiecki.

źródło: onet.pl