in

Mateusz Morawiecki wystosował pilny apel do Polaków – sytuacja jest poważna.

Mateusz Morawiecki postanowił wystosować pilny komunikat do każdego z nas. Pandemia koronawirusa nie odpuszcza i wciąż musimy z nią walczyć. Premier zachęca do tego, abyśmy byli solidarni.

W mediach społecznościowych pojawiła się grafika opublikowana przez Mateusza Morawieckiego, która ma nas ostrzec przed trzecią falą koronawirusa i przypomnieć, że nie możemy zachowywać się tak, jakby zagrożenia nie było.

Mateusz Morawiecki apeluje

„Wiedząc, że szczepionka jest już dostępna i wkrótce trafi do Polski musimy mieć świadomość, że wirus jest podstępny i wciąż atakuje. Według wielu medyków styczeń i luty mogą okazać się groźniejsze niż październik i listopad” – informuje premier.

„Pamiętajmy, że noc jest najciemniejsza przed świtem. Solidarność i dyscyplina będą naszymi latarniami” – dodaje.

Rząd nadal dyskutuje nad dalszymi krokami w związku z zapobieganiem rozprzestrzeniania się koronawirusa. Póki co dowiedzieliśmy się o zakazie przemieszczania się w Sylwestra, limicie gości w Wigilię i zamknięciu galerii handlowych, stoków narciarskich oraz hoteli.

„Sytuacja jest bardzo groźna, staramy się, czerpiąc z doświadczenia otaczającego nas świata, a także z danych wewnętrznych i opinii lekarzy, przewidzieć najlepszy możliwy model ewolucji pandemii. I tak jak dzisiaj to wygląda przy zatrzymaniu tempa spadku zakażeń, nie chcemy ryzykować bardzo wysokiej trzeciej fali” – komentuje Mateusz Morawiecki.

„Dlatego zdecydowaliśmy się na obostrzenia, które mają zlikwidować fikcję, polegającą na tym, że całe rodziny wyjeżdżają na wyjazdy służbowe lub w siłowniach pojawiali się sami sportowcy zawodowi, a w galeriach handlowych są tłumy. Tu nie ma czasu na żarty i omijanie prawa, umierają ludzie. Nie można pozwolić na omijanie przepisów i na niefrasobliwość” – mówi.

Premier ma nadzieję na to, że pojawienie się szczepionki pozwoli wygrać walkę z pandemią. Uważa on, że „jeśli dostawy preparatów będą przebiegać według planu i ludzie masowo będą zgłaszać się do zaszczepienia, to w drugim kwartale przyszłego roku zaczniemy powoli wychodzić z epidemii”.

W czasie konferencji prasowej powiedział, że z obostrzeń będzie można być może zrezygnować w wakacje. Adam Niedzielski również na to liczy. Szczepienia pojawią się już 27 grudnia.

Co o tym sądzicie? Dajcie znać w komentarzu!

Źródło: Polska Time/Super Express