in ,

Ministerstwo Zdrowia apeluje do Polaków – sprawa dotyczy każdego z nas!

TVP 3 Wrocław postanowiło nagłośnić prośbę, którą wystosowało Ministerstwo Zdrowia. Jest ona niezwykle potrzebna, szczególnie teraz, kiedy na Śląsku sytuacja związana z pandemią koronawirusa nie wygląda najlepiej.

Ważny apel do Polaków

Sławomir Gadomski postanowił uświadomić Polaków, z czym mamy do czynienia, a co dotyczy każdego z nas. Sytuacja na Śląsku jest naprawdę poważna i region ten potrzebuje pomocy.

Brakuje zapasów krwi, a wszyscy potrzebujący wciąż czekają na nią z nadzieją. Ilość honorowych dawców przez koronawirusa znacząco zmalała, ale nie zmalała za to liczba potrzebujących.

,,Widzimy, że zapasy, którymi dysponujemy, zmniejszają się do poziomów wakacyjnych, kiedy wielu dawców wyjeżdża. Wznawiamy kampanię od następnego tygodnia zachęcającą do oddawania krwi” – mówi Gadomski.

Szczególnie teraz pomoc jest niezbędna

,,Regionalne centra krwiodawstwa i krwiolecznictwa są w pleni zabezpieczone, przygotowane do tego, żeby w bezpieczny sposób dokonywać pobrania krwi. Wdrożone procedury bezpieczeństwa, również wyposażenie w środki ochrony indywidualnej, wywiad epidemiologiczny na początku pobrania to są te mechanizmy, które już funkcjonują” – mówi w wywiadzie wiceszef MZ.

Na apel może odpowiedzieć w zasadzie każdy Polak – nie przechodźmy koło tego obojętnie! Każdy, kto ma taką możliwość, powinien zareagować na apel i oddać tak bardzo potrzebną innym krew.

,,Mocno spadły nam stany krwi, a szczególnie potrzebne są grupy: O Rh-, O Rh+, A Rh-, A Rh+, B Rh […] W związku ze wzrastającą liczbą osób hospitalizowanych, zwracamy się z prośbą do wszystkich zdrowych Dawców Krwi o zgłaszanie się” – apeluje Centrum Krwiodawstwa we Wrocławiu. Na ich stronie możemy przeczytać niezbędne informacje.

Koniecznie przekaż ten apel dalej – brakuje krwi, a potrzebujących wciąż przybywa!

Źródło: TVP3 Wrocław