in ,

Pod osłoną nocy Mateusz Morawiecki zaapelował do wszystkich Polaków – sprawa jest poważna.

Mateusz Morawiecki zaapelował do wszystkich Polaków w bardzo ważnej sprawie. Prosi każdego z nas o wsparcie. Wiadomość opublikowana na jednym z portali społecznościowych premiera wywołała niemałe zamieszanie. O czym mowa?

W nocy z niedzieli na poniedziałek Mateusz Morawiecki dodał wideo, które poruszyło całą Polskę. Na Twitterze możemy znaleźć filmik, w którym premier prosi o wsparcie akcji #StopFurChallenge. Kilka dni temu podobny filmik pojawił się na profilu Jarosława Kaczyńskiego, który nominował właśnie m.in. premiera rządu.

„Zakaz hodowli zwierząt na futra to kwestia naszej wrażliwości, to po prostu zwykła ludzka przyzwoitość. […] Przysparzanie zwierzętom niepotrzebnego cierpienia jest sprzeczne z godnością ludzką, dlatego bądźmy dla naszych mniejszych braci po prostu ludzcy. Jesteśmy częścią świata, częścią środowiska, częścią natury, ale też ciąży na nas szczególna odpowiedzialność za tę naturę. Dbajmy o środowisko naturalne, dbajmy także o zwierzęta. W XXI wieku można naprawdę bardzo dobrze wyglądać, nie zakładając futrzanego okrycia” — tłumaczy na nagraniu Mateusz Morawiecki.

#StopFuryChallenge: Co to za akcja?

Akcja PiS-u ma na celu promowanie tzw. piątki dla zwierząt, wśród której znajduje się właśnie zakaz hodowli zwierząt na futra. To projekt, który wzmocni prawa zwierząt w naszym kraju. Każda osoba, biorąca udział w akcji, nominuje kolejne, tak, aby dotrzeć do jak największej liczby osób.

„Dbajmy o naturę. Dbajmy o środowisko naturalne. Dbajmy o zwierzęta #StopFurChallenge. Nominuję Pana Ministra Michała Dworczyka i panów dziennikarzy: Wojciecha Muchę i Jacka Liziniewicza” — czytamy w tweecie premiera rządu.

Źródła: twitter.com, polsatnews.pl