fot. freepik.com
in

Robisz tak, będąc gościem w restauracji? Kelnerzy tego nienawidzą.

W ostatnim czasie na TikToku pojawił się apel kelnerki, który w momencie przykuł uwagę internautów. Kobieta zdradziła, że klienci niejednokrotnie sprawiają, że ma więcej pracy, paradoksalnie chcąc pomóc. Ten błąd popełnia mnóstwo ludzi. Zaliczasz się do ich grona?

Kto z nas od czasu do czasu nie lubi wybrać się do restauracji i znaleźć dla siebie coś wspaniałego w karcie dań? To jeden ze sposobów na miłe spędzenie czasu z bliskimi. Warto jednak pamiętać o jednej zasadzie, będąc gościem w lokalu.

Czego nie robić w restauracji?

Kelnerka, która na TikToku ma pseudonim @fyrefairie postanowiła zwrócić uwagę ludzi na pewien błąd, który zauważa notorycznie, a który utrudnia jej pracę. Internauci są w szoku. Dotychczas nie zdawali sobie z tego sprawy.

Po tym, jak skończymy jeść, często ustawiamy talerze na sobie, zbierając wszystko w jednym miejscu. Mamy nadzieję, że dzięki temu jesteśmy kulturalni i pomocni, jednak prawda jest zupełnie inna. To dodatkowe zajęcie dla pracowników lokalu.

„Kiedy klienci układają na sobie talerze na koniec posiłku, myśląc, że są pomocni” – napisała kelnerka, dołączając zdjęcie.

@fyrefairie #hospitalitylifebelike #cafetok #fyp #AltogetherDifferent ♬ original sound – 🌟

Jak zatem należy postępować?

„Ułóż duże talerze razem, miseczki razem, małe talerze razem, nie mieszaj kubków i spodków z talerzami, z których jadłeś.”

Apel kelnerki został obejrzany już przez ponad 160 tysięcy wyświetleń.

Podziel się nim z innymi!