fot. pixabay, @CHICO.BENO
in ,

Sąsiadom przeszkadzały „miłosne igraszki”. Wywiesili kartkę z apelem, jego treść podbija sieć

W każdej społeczności, czy to małej czy dużej, czasem trafiają się osoby, z których zachowania wynikają pewne napięcia. Szczególnie dotkliwe mogą być te sytuacje, gdy niechciani bohaterowie tych zdarzeń to nasi najbliżsi sąsiedzi. Trudno wtedy o spokój i harmonię, kiedy codzienne życie zakłócane jest przez uporczywe zachowania. Taką właśnie sytuację doświadczyli mieszkańcy pewnego bloku w Warszawie, gdzie namiętności pewnej pary z szóstego piętra zaczęły przekraczać granice prywatności innych lokatorów.

Miłosne uniesienia

Przepełnieni frustracją mieszkańcy zdecydowali się podjąć działania mające na celu przywrócenie ciszy nocnej. Za pomocą ogłoszenia wywieszonego na szybie przy drzwiach wejściowych do klatki schodowej, jeden z lokatorów wyraził swoje obawy i prośbę o większą dyskrecję podczas nocnych godzin, szczególnie między 3 a 4 nad ranem. Wpis ten był nie tyle zwykłą skargą, co próbą nieco humorystycznego zwrócenia uwagi na problem, gdyż autor zauważył, że „blok to nie opera”, a ciągłe eskapady miłosne stają się coraz bardziej męczące dla otoczenia.

fot. screen ig @CHICO.BENO

Sytuacja zaczęła być odbierana jako żenująca przez pozostałych mieszkańców. Do ogłoszenia dołączyły się również inne komentarze, w tym cytat z piosenki Martyny Jakubowicz „W domach z betonu nie ma wolnej miłości”, co dodatkowo podkreślało złożoność problemu. Były też bezpośrednie wyrazy niezadowolenia z nocnych wybryków sąsiadów.

Takie wydarzenia są przypomnieniem, że życie w społeczności wymaga od nas wszystkich wzajemnego szacunku i zrozumienia, a czasem również kompromisu i ograniczeń, by wspólne mieszkanie było przyjemne dla wszystkich.