in

Ukraiński żołnierz z mocnym apelem do prezesa PiS. „Panie Jareczku, ja rozwiązałem problem”

W ostatnim czasie do sieci trafił apel, który w momencie odbił się głośnym echem w całym kraju. Możemy na nim usłyszeć Ukraińca, który swoje słowa kieruje do prezesa PiS.

„Panie Jareczku, jeżeli jacyś Ukraińcy w Polsce się źle zachowują, proszę ich odsyłać na Ukrainę. My ich wyszkolimy” – powiedział żołnierz na nagraniu.

Apel do Jarosława Kaczyńskiego

W naszym kraju znalazło się mnóstwo uchodźców szukających schronienia. Do czasu ataku na Ukrainę żyli normalnym życiem, ale działania Putina sprawiły, że przeżywają teraz piekło na ziemi. Polacy wyciągają do nich pomocną dłoń.

Oleksandr Mazur, ukraiński żołnierz, postanowił skupić się na tych osobach, które nie do końca szanują obowiązujące zasady i „robią zamieszanie”. Co Polska powinna zrobić w takim wypadku?

„Panie Jareczku, ja rozwiązałem problem. Jeżeli teraz policja zatrzymuje jakiegoś Ukraińca, Ukraińców, którzy robią jakieś numery – piją, krzyczą – to proszę pana, od razu odprawić ich na Ukrainę. My tu ich wyszkolimy. Od razu rozwiążemy problem alkoholizmu. Jak ktoś się tam nie umie zachować i bardzo tęskni za Ukrainą, to bardzo proszę go tu odprawiać. Jeżeli ktoś jeszcze nie zrozumiał, że wojna, to my go tu szybko wyszkolimy” – słyszymy na wideo.

Ci, którzy nie okazują wdzięczności, powinni według żołnierza z powrotem wrócić do Ukrainy.

„Doszła do mnie informacja, że pracować nie chcą, mieszkanie nie pasuje, jedzenie nie pasuje, do pracy nie chcą iść. Odpowiadam: prosta piłka. Komu się nie podoba, to do Ukrainy. Tu jest co robić” – mówi dalej do Jarosława Kaczyńskiego.

Mazur zaznaczył, że wierzy w wygraną Ukrainy.

„Moi drodzy Polacy, pytacie mnie, jaka sytuacja na froncie, bo Putin Polskę straszy. Odpowiadam: Putin jest chory. (…) My się nie poddajemy, my wygramy tę wojnę (…). Chcę przeprosić za niektórych naszych uchodźców, Ukraińców, którzy teraz mieszkają w Polsce” – mówi żołnierz.

„Proszę to maksymalnie udostępnić, żeby nasz Jareczek pomógł nam z ludźmi – naszymi ludźmi, nie wszystkimi, tylko tymi, którzy coś robią nie tak. (…) Jak to ja zawsze mówię: my i Polacy jesteśmy razem. J*** Putina” – podsumowuje.

Obejrzyj nagranie poniżej (uwaga: wideo zawiera wulgaryzmy):

Źródło: wp.pl, Twitter / Super Express