in

Apel do Eda Sheerana wzruszył cały świat. „Będziemy walczyć i śpiewać”

Popularny zespół z Ukrainy, Antytila, postanowił w ostatnim czasie zaapelować do Eda Sheerana o to, aby opublikował ich wideo z koncertu charytatywnego i tym samym wsparł zaatakowane państwo. Koncert ma się odbyć pod koniec tego miesiąca.

Apel trafił do sieci i w momencie przykuł uwagę każdego. Internauci są wzruszeni słowami utalentowanych Ukraińców.

Nagranie z koncertu

Atak Rosji na Ukrainę trwa już dwudziesty ósmy dzień. Nasi sąsiedzi robią wszystko, co w ich mocy, aby tylko odeprzeć atak wroga. Każdego dnia giną niewinni ludzie, którzy nie chcieli wojny. Na wszystko patrzą dzieci, które nie rozumieją, co się dzieje. Na naszych oczach dzieje się prawdziwy koszmar.

W miniony wtorek członkowie zespołu muzycznego Antytila z Ukrainy opublikowali na swoim profilu prośbę do Eda Sheerana, która wzruszyła wszystkich. Dzisiaj muzycy walczą za ojczyznę, jednak uznali, że mogą pojawić się na koncercie w formie wirtualnej i dzięki temu zwrócić uwagę na heroiczną walkę, jaka ma miejsce w ich kraju.

„W czasach pokoju nasze koncerty wypełniały całe stadiony. Wojna zmieniła nasze życia i dziś walczymy za pomocą broni z rosyjskimi okupantami” – przekazali.

Zespół postanowił wziąć udział w koncercie, który odbędzie się 29 marca. Tak brzmiała prośba skierowana do Eda Sheerana:

„Nasz zespół będzie grać z Kijowa, miasta, które się nie poddało i nigdy nie podda się rosyjskim okupantom. Ty zagrasz z Brimingham. Nie boimy się zagrać, gdy spadają na nas bomby. Przez muzykę chcemy pokazać, że Ukraina jest silna i niepodległa. Będziemy walczyć i śpiewać za nasze zwycięstwo przed całym światem, który nas wspiera” – zaznaczyli.

Obejrzyj nagranie poniżej: