in

Andrzej Duda w szpitalu wystosował ważny apel do Polaków – Chodzi o COVID-19

W sieci pojawiło się zdjęcie głowy państwa w szpitalu. Możemy na nim zobaczyć Andrzeja Dudę podłączonego do aparatury. Polacy nie mogą uwierzyć w to, co widzą.

Pod koniec października okazało się, że prezydent zachorował na COVID-19. W opublikowanym przez siebie filmiku poinformował o tym wszystkich i przeprosił tych, z którymi miał w tym czasie kontakt:

“Jestem chory na koronawirusa. Nie odczuwam żadnych symptomów, nawet tych najbardziej typowych, jak zanik węchu i smaku. Czuję się dobrze, ale wynik testu jest jednoznaczny. […] Chciałem przeprosić wszystkich tych, którzy mieli ze mną kontakt i są narażeni na procedury i kwarantannę” – mówił.

Prezydent udał się na kwarantannę do willi w Promniku niedaleko Warszawy razem z żoną, Agatą Dudą, u której testy nie wykazały obecności koronawirusa. Nie zabrakło tam prawdziwych luksusów.

“Tam są pełne warunki do izolacji i ucieczki przed zgiełkiem Warszawy. Chyba dwie czy trzy sypialnie. Prezydent ma do dyspozycji także basen i kort tenisowy. Jest też dom fiński. Na pewno można odpocząć” – mówił o tym miejscu były prezydent Aleksander Kwaśniewski w rozmowie z SE.

W ostatnim czasie na Instagramie pojawiło się zdjęcie Andrzeja Dudy podłączonego do aparatury w szpitalu. Załączony opis rozwiewa wszelkie wątpliwości. Prezydent ma dla nas ważny apel.

“@AndrzejDuda: Kilka tygodni temu byłem zakażony wirusem COVID-19 i szczęśliwie wyzdrowiałem. Dziś oddałem osocze i wszystkich Was, Ozdrowieńców, do tego zachęcam! Wielu ludzi potrzebuje naszej pomocy! Jeśli byliście chorzy, wyzdrowieliście i Wasze organizmy wytworzyły przeciwciała, wesprzyjcie innych, potrzebujących! Wasze osocze może uratować komuś życie. Z pewnością warto!” – apeluje prezydent.

Internauci są zachwyceni słowami Andrzeja Dudy. Co o tym sądzicie?