in

Agata Duda apeluje do wszystkich Polek. Poruszyła bardzo ważną kwestię – tego nikt się nie spodziewał!

Agata Duda w ostatnim czasie bardzo chętnie pokazuje się publicznie. W mediach społecznościowych pojawia się mnóstwo zdjęć, na których możemy zobaczyć pierwszą damę. Z pewnością jest to nieodłącznie związane z drugą turą wyborów, która nadchodzi wielkimi krokami.

Tym razem pierwsza dama postanowiła zaapelować do każdej Polki – każdy powinien to przeczytać. Poruszona została przez nią bardzo ważna kwestia, o której bardzo często nie pamiętamy.

Apel Agaty Dudy

Niestety, nie każdej kobiecie jest dane w żyć w zdrowiu, a walka z rakiem piersi powinna być nagłaśniana w naszym kraju. Od kilku lat zajmuje się tym właśnie pierwsza dama, która jest jednocześnie ambasadorką finansowanych przez NFZ badań.

Agata Duda apeluje o to, aby kobiety badały się pod kątem raka piersi. Wczesne wykrycie nowotworu pozwala go skutecznie leczyć. W wideo, które powstało na potrzeby promowania akcji, żona prezydenta zachęca do korzystania z mammobusów, czyli mobilnych pracowni mammograficznych lub stacjonarnych pracowni.

Badania są całkowicie bezpłatne.

„Odpowiednio wczesna diagnoza zmian nowotworowych to nie wyrok. Przeciwnie, to pierwszy i najważniejszy krok do pełnego wyleczenia” – mówi Agata Duda.

Z filmiku możemy dowiedzieć się, że mammobusy wyruszą do nawet najmniejszych miejscowości w naszym kraju, po to, by dotrzeć do jak największej liczby kobiet w wieku od 50 do 69 lat.

Przekaż ten ważny apel dalej! Każda kobieta powinna dbać o swoje zdrowie!