in

Anonymous zhakowali centralny bank Rosji i wystosowali komunikat. Putin ma się czego bać

Grupa Anonymous nie ma zamiaru się zatrzymać. Każdego tygodnia słyszymy o jej działaniach przeciwko reżimowi na Kremlu. Hakerzy tym razem wyznaczyli sobie za cel najważniejszy bank w Rosji.

Grupa Anonymous zhakowała Centralny Bank Federacji Rosyjskiej

W mediach społecznościowych grupa poinformowała o zhakowaniu Centralnego Banku Federacji Rosyjskiej. Teraz to już nie żadne przelewki, bo mowa o banku centralnym Rosji.

Wykradziono około 28 GB danych – znajdują się w nich wiadomości, informacje o transferach pieniężnych, umowy handlowe z innymi krajami, tajemnice handlowe oligarchów, ale też raporty o faktycznym stanie rosyjskiej gospodarki. Pliki można znaleźć w sieci i są one dostępne dla każdego, jednak dla własnego bezpieczeństwa lepiej ich nie pobierać.

Putin może się bać, hakerzy mają go na celowniku?

Grupa Anonymous opublikowała również komunikat.

„Władimirze Putinie, żaden sekret nie jest bezpieczny. Jesteśmy wszędzie. Jesteśmy w twoim pałacu. Jesteśmy tam gdzie jesz. Jesteśmy przy twoim biurku. Jesteśmy w pokoju w którym śpisz. „

Grupa zarzuca Putinowi cenzurowanie mediów, zrujnowanie rosyjskiej gospodarki i odpowiedzialność za zbrodnie w Ukrainie.

„Udostępniamy tysiące dokumentów należących do Centralnego Banku w Rosji, umowy, korespondencje, transfery pieniężne, tajemnice handlowe waszych oligarchów, realne raporty gospodarki, które nie są dostępne dla opinii publicznej. Handlowe umowy, które podpisaliście z innymi krajami. Deklaracje. Nagrania z konferencji. I programy których używacie.”

Krytyczne słowa poleciały także w kierunku Stanów Zjednoczonych, NATO i Unii Europejskiej.

„NATO, USA i Unia Europejska to kłamcy. Chcą tylko zniewolić ludzkość. Wszyscy mają umowy za zamkniętymi drzwiami.”

Hakerzy obiecują, że nie pozwolą na wojnę i niesprawiedliwość, nie pozostawią nas samych.

„Niewinni z całego świata nie pozostaną sami, jesteśmy Wami, Wy jesteście nami, przejmujemy kontrolę. Stajemy po stronie niewinnych, nie pozwolimy na wojnę, wyzysk i niesprawiedliwość. Jesteśmy Anonymous, jesteśmy legionem, nie przebaczamy i nie zapominamy. Spodziewaj się nas.”

Źródło: Twitter