in ,

Każdego roku robiła sobie zdjęcie z synem od kiedy zaszła w ciążę – Ostatnie z nich wyciska łzy z oczu

Annie Wang jest artystka fotograf z Tajwanu. Będąc w ciąży poczuła inspirację połączenia twórczej kreatywnej pracy artysty z nowym macierzyńskim wyzwaniem.

W miarę upływu czasu i dorastania syna, projekt nabierał coraz to nowych kształtów i rozwijał się wraz ze zmianą ich matczyno-synowskiej relacji.

„Matka jest jak artystka”

Matka jest jak artystka, która wykonuje swoją pracę, odwołując się do własnej mądrości. Nie tylko tworzy życie, lecz także ciągłą, płynną matrycę doświadczenia między nią a dzieckiem. Ja, jako kobieta i matka, starałam się aktywnie tworzyć własne ja, zamiast biernie interpretować się przez innego twórcę, co jest dzisiaj bardzo powszechne

Dziecko na różnych etapach rozwoju

Annie Wang pokazała na wspaniałą podróż przez czas wychowania dziecka.

Robię zdjęcie rodzinne sobie i synowi, a potem kolejne, które stawiam przed poprzednim. W ten sposób różne warstwy nas wyłaniają się na tej samej powierzchni po długim okresie akumulacji detalu i faktury… Różne etapy rozwoju mojego syna i mnie są ze sobą bardzo pokrewne, dlatego na kolejnych ujęciach stworzyliśmy swego rodzaju dialog. Dialog, z którego wyłonił się nowy obraz – wizualizacja macierzyństwa.

Efekt prac Annie podziwiają ludzie na całym świecie. Udało jej się uchwycić coś ulotnego i nienamacalnego, co lepiej opisuje rodzicielską relację niż najlepiej dobrane słowa.

2001 – dzień przed porodem

2002 – razem naciskamy spust migawki

2003 – noga w gipsie mojego syna

2004 – Boże Narodzenie

2005 – razem przygotowujemy wystawę

2006 – ciężko pracujemy
 

 
2010 – przeprowadzka i niepewność
 

 
2011 – spełniamy marzenia
 

 
2014 – tego samego wzrostu
 

 
2018 – argumenty na rzecz wolności
 

 
Daj znać czy i na Tobie prace Annie Wang zrobiły wrażenie!