in

Andrzej Duda nagle zabrał głos. Powiedział, co z wakacjami i powrotem do normalności.

Pandemia koronawirusa wywróciła nasze życie do góry nogami i zmusiła nas do zmiany zachowań. Nie ma wątpliwości co do tego, że każdy chciałby już móc zapomnieć o obostrzeniach i wrócić do tego, co było kiedyś. Póki co jednak najważniejsze jest nasze bezpieczeństwo i musimy dbać w sposób szczególny o siebie i innych.

Czy jest szansa, aby wakacje udało się spędzić w miarę normalnie? Andrzej Duda wypowiedział się na ten temat podczas spotkania z przedstawicielami zamkniętych branż.

Po godzinie 13 do sieci trafiła transmisja ze spotkania. Prezydent powiedział, z czym możemy mieć do czynienia w najbliższych miesiącach. Jego słowa napawają nadzieją.

“Liczymy na to, że okres wakacyjny to będzie ten czas, kiedy dojdzie do pokonania pandemii i nawet okres jesienny nie spowoduje kolejnej fali. To oznacza, że będziemy mogli wracać do normalnego funkcjonowania” – powiedział Andrzej Duda.

Co czeka Polaków?

Prezydent przekazał, że rząd robi wszystko, aby doszło do otwarcia branż zamkniętych z powodu sytuacji epidemiologicznej.

“Dziś wielkim moim dążeniem jest to, by jak najszybciej umożliwić Państwu funkcjonowanie, ale musimy to zrobić w sposób mądry. To musi być proces realizowany powoli” – podkreślał Andrzej Duda.

Już jutro poznamy szczegóły luzowania obostrzeń na kolejnych kilka tygodni. Jeszcze dzisiaj będzie mieć miejsce spotkanie ekspertów w te dziedzinie.