in

Lekarze musieli amputować rękę mężczyzny po tym, jak zjadł swój ulubiony posiłek.

Na całym świecie miliony ludzi próbują nowych potraw, o których nigdy byśmy nawet nie pomyśleli. Wiele osób nie jadło nigdy sushi, choć znane jest już od lat 60-tych. W Stanach zyskało popularność w ciągu ostatnich 20 lat.

Jednak dla tego 71-letniego mężczyzny z Korei Południowej zjedzenie sushi prawie kosztowało go życie. Niestety, po kolacji rozwinęła się infekcja i pewne komplikacje, przez które lekarze musieli amputować przedramię mężczyzny.

Surowe mięso może zawierać szkodliwe bakterie, które prowadzą do poważnych chorób związanych z przewodem pokarmowym.

Sushi składa się z kilku składników, w których jego rybna część jest często niedogotowana, a także praktyczne surowa. Chociaż są smaczne, nieodpowiednio przygotowane surowe ryby mogą być niebezpieczne i zagrażać naszemu życiu.

Niestety to właśnie spotkało południowokoreańskiego mężczyznę. Po wieczornej kolacji, na którą zjadł sushi, na jego dłoni zaczął formować się pęcherz i pojawiły się siniaki. Zaledwie po 12 godzinach od zjedzenia skażonego sushi jego dłoń tak bardzo spuchła, że skóra zaczęła pękać, co prowadziło do rozdzierającego bólu.

Mężczyzna cierpiał na cukrzycę typu II i miał podwyższone ciśnienie. Dodatkowo był w końcowej fazie choroby nerek i poddawany był dializom.
Zdecydował się natychmiast pojechać do szpitala, obawiając się, że coś może być nie tak. Jama wypełniona krwią o wymiarach około 1,5×2 cale rozwinęła się na dłoni lewej ręki. Cała jego dłoń i przedramię było spuchnięte.
Kiedy poinformował lekarzy, że jadł wcześniej sushi, lekarze od razu wiedzieli, że mężczyzna zaraził się bakteriami żywiącymi się mięsem.

Przeprowadzili natychmiastową operację i wyizolowali bakterię zwaną jako „Vibrio vulnificus”, która jest powszechnie spotykana na wybrzeżach oceanu. Przyczyną przypadłości mężczyzny okazały się te bakterie.
Lekarze oczyścili pęcherze i ostrożnie usunęli jak najwięcej zakażonej tkanki. Jednak pomimo wysiłków lekarzy, rękę trzeba było amputować. 3 tygodnie po wykryciu bakterii lekarze zoperowali mężczyznę i amputowali lewe przedramię.
„Pacjent po operacji dobrze sobie radził i został wypisany do domu” – powiedzieli lekarze.

Pomóż swoim znajomym i ostrzeż ich przed potencjalnym zagrożeniem! Podziel się tą historią na swoim Facebooku.