in ,

Para spacerując po plaży natrafiła na dziwny kamień. Byli w szoku, gdy okazało się ile jest warty.

Pewnego pięknego dnia małżonkowie Harry i Angela Williams relaksowali się na plaży. Na koniec dnia postanowili przespacerować się wzdłuż niej.

Szli wzdłuż wybrzeża, kiedy nagle poczuli silny zapach zepsutej ryby. Jak się okazało, znaleźli nieprzyjemny zapach, o którym wszyscy marzą.

Wkrótce para odkryła źródło nieprzyjemnego zapachu. Wyglądał jak zwykły kamień. Przezwyciężając obrzydzenie, Harry podniósł go z wybrzeża. Mężczyzna natychmiast przypomniał sobie historię, którą kiedyś słyszał w sieci. Dziwny „nieprzyjemny” kamień może być bardzo cenną wydzieliną wieloryba. Zabrali go ze sobą. Wtedy jeszcze nie wiedzieli, że ta obrzydliwa kulka będzie warta aż tyle pieniędzy.

Podejrzenia zostały potwierdzone. To naprawdę okazało się ambrą. Jest to ciało stałe, którego tekstura przypomina wosk. Powstaje w układzie pokarmowym wieloryba przez długie lata. Najczęściej wykorzystuje się go w perfumach, ponieważ substancja jest w stanie zachować aromat przez długi czas. Jest bardzo poszukiwana, bo tylko 1% kaszalotów jest w stanie ją wytworzyć.

Wkrótce parę zasypały oferty kupna tego dziwnego znaleziska. Ostatecznie sprzedali go za 70 000 $. W ten sposób prosty spacer wzdłuż wybrzeża oceanu przyniósł ogromną sumę do budżetu rodzinnego. Miej oczy dookoła głowy, okazuje się, że stosy pieniędzy leżą prawie na każdym kroku.