in

Musiała przejść operację zmniejszania żołądka. Gdy po roku poszła do lekarza, nie mógł jej rozpoznać!

24-letnia Amber z Troutdale w Oregonie po długich latach objadania się i zaniedbań zdała sobie sprawę, że je stanowczo za dużo. W najgorszym momencie jej waga doszła aż do 300 kg!

Waga nie pozwalała jej na chodzenie, musiała prosić o pomoc w wykonywaniu najprostszych codziennych czynności. Dziewczyna była świadoma, że to zagraża jej życiu i musi koniecznie coś z tym zrobić.

Jej chłopak Rowdy i rodzice wspierali ją ale nie w pozbyciu się zbędnych kilogramów, tylko w tyciu…

Amber wychodziła z domu z pomocą chłopaka jedynie wtedy, gdy brakowało jej jedzenia.
Pomimo swoich wyrzutów sumienia brnęła w otyłość coraz bardziej. Z każdym dniem ważyła coraz więcej. Jej marna aktywność fizyczna doprowadziła do powstania licznych bolesnych ran między fałdami z których zaczęła wydzielać się specyficzna woń. Pewnego dnia powiedziała sobie, że dość tego i postanowiła zgłosić się do popularnego amerykańskiego programu „Moje życie z nadwagą”. Na oczach setki tysięcy widzów chciała zmienić swoje życie.

Jednak jej problemy nie znikły. Zamiast jeść mniej, pochłaniała dziennie ponad 5 olbrzymich i niezdrowych posiłków. Nie mogła na siebie patrzeć, nie akceptowała tego jak wygląda. Była nieszczęśliwa, a jedyne ukojenie znajdowała w jedzeniu.

Przez swoją nadwagę ucierpiało nie tylko jej zdrowie ale także życie uczuciowe. Nie mogła kochać się ze swoim chłopakiem i z tego powodu zaczęli sie od siebie coraz bardziej oddalać. Aby ratować swoje zdrowie i związek zdecydowała się poddać operacji zmniejszenia żołądka, dzięki czemu mogła utracić znacznie na wadze. Amber miała wiele obaw co do operacji ale nie miała innego wyjścia. Chciała żyć.

Kobieta przez swoją nadwagę, napotykała na swojej drodze masę problemów. Jeden z nich dotyczył poruszania się autem. Rowdy aby jechać gdzies z Amber, musiał wyciągać tylne fotele, bo się nie mieściła.

Dr Nowzaraden nie chciał oszukiwać Amber, że wszystko będzie dobrze. Był surowy i mówił wszystko wprost. Kazał jej schudnąć 10 kg do dnia przeprowadzenia operacji. Amber musiała zrozumieć, że jej stan jest poważny i tylko ta operacja uratuje jej życie.
Dziewczyna poprzez swój upór chciała pokazać wszystkim a przede wszystkim sobie, że schudnie. Aby być bliżej swojego lekarza, przeprowadziła się do Houston w Teksasie. Przeszła na zdrową dietę i dużo ćwiczyła. Dzięki swojej ciężkiej pracy w ciągu trzech miesięcy schudła 8 kg i lekarz zgodził się na przeprowadzenie operacji.

Amber w ciągu siedmiu miesięcy straciła ponad 40 kg!
Ma teraz motywację do jeszcze większego działania. Zaczęła nawet uprawiać sport.

Z każdym dniem było widać coraz większe zmiany, które zachodziły w jej ciele ale także w psychice.
Dziewczyna nie ma już problemów z jazdą w aucie, chce nawet wrócić do pracy. Lekarz Nowzaraden jest z niej ogromnie dumny i zgodził się na kolejną operację ale tym razem usunięcia zbędnej skóry, kiedy kobieta osiągnie wagę 120 kg.


Amber nadal ćwiczy i zdrowo się odżywia. W walce ze stresem pomaga jej terapeuta.
W końcu z dumą patrzy w lustro po wielu latach zaniedbywania się. Stała się inną kobietą. Jesteśmy pod ogromnym wrażeniem jej metamorfozy!

Źródło:hefty.co / Fotografie: youtube