in

Sąsiedzi zastanawiali się po co wbił 6 pali w ziemię. Gdy zobaczyli rezultat, zaniemówili

Zastanawiałeś się kiedykolwiek co zrobisz ze swoim podwórkiem, gdy Twoje dzieci już wyrosną z ich cennego zestawu huśtawek? Ten Pan musiał stawić czoła tej myśli, myślał długo i ciężko o wszystkich możliwych opcjach, aby należycie odzyskać przestrzeń swojego podwórka. Po długich obradach, budowniczy wpadł na genialny plan!

Postanowił zdemontować stary zestaw huśtawek i go sprzedać, a za uzyskane pieniądze na ich miejscu, zrealizować fantastyczny projekt. Chciał po prostu stworzyć coś, by nakłoniło to jego rodzinę do spędzania razem czasu na świeżym powietrzu.
altanka-z-hustawkami1x

Najpierw zaczął od tych kilku kawałków drewna. Z których utworzył sześciokąt, który określił rozmiar i obwód altanki. Nie wygląda zbyt obiecująco, prawda?
altanka-z-hustawkami2x

Po czym wydrążył w ziemi dziury za pomocą specjalnego świdra i wbił 6 drewnianych pali głęboko w ziemię. To wzmocni całą konstrukcję i będzie w stanie utrzymać huśtawki.
altanka-z-hustawkami3x

Teraz nadszedł czas na poziomowanie całej konstrukcji. Użył sześciokąta na szczycie drewnianych słupków i manewrował nimi, aż cały sześciokąt uzyskał poziom.

Gdy wszystko zostało przykręcone i zakotwiczone na swoim miejscu, nalał trochę żwiru do każdej dziury. To pomoże w przyszłości uniknąć problemów drenażowych wody. Pozostałą część dziur wypełnił betonem. Po czym usztywnił całą drewnianą strukturę, by wszystko było stabilne w trakcie procesu suszenia.
altanka-z-hustawkami4x

Kiedy już wszystko wyschło, oszlifował każdy z pali i dodał poprzeczne belki również w kształcie sześciokąta na górę konstrukcji, które poprawiły stabilność.
altanka-z-hustawkami5x

Następnie pomalował całą konstrukcję według własnego gustu i posprzątał teren wokół niej. Na samym środku, zbudował z kamieni i bloczków betonowych miejsce na ognisko. Zabezpieczył bloki klejem w celu zapewnienia długotrwałej trwałości.
altanka-z-hustawkami6x

Wreszcie nadszedł czas na zawieszenie huśtawek. Jego podwórko zmieniło się nie do poznania, prawda?!
altanka-z-hustawkami7x

Ta urocza altanka stała się teraz miejscem codziennych spotkań jego rodziny i wzbudziła zazdrość wśród sąsiadów. Jego dzieci przychodzą tutaj też ze swoimi przyjaciółmi, odrabiają lekcję lub po prostu odpoczywają.
altanka-z-hustawkami8x
Co sądzisz o tym wspaniałym pomyśle? Daj nam znać w komentarzach 😉
altanka-z-hustawkami9