in ,

GIS bije na alarm. Chodzi o kawałki szkła w popularnym produkcie

Często kupowany przez Polaków suplement został wycofany z obrotu. GIS właśnie poinformował o tym, że mogą być w nim zawarte kawałki szkła. Lepiej od razu sprawdź, czy nie masz go w swoim domu!

O jaki suplement chodzi? Czy skażona jest każda partia? Znamy szczegóły.

Suplement został wycofany

Firma Pierre Fabre Dermo-Cosmetique Polska Sp. z o.o. przekazała Głównemu Inspektoratowi Sanitarnemu informację o wycofaniu z obrotu partii suplementu diety. Powód? Możliwe, że znalazły się w nim kawałki szkła.

„Główny Inspektor Sanitarny został poinformowany o prowadzonym przez firmę Pierre Fabre Dermo-Cosmetique Polska Sp. z o.o. wycofaniu produktu – „Anacaps Expert”, nr partii: 2K1KS, data minimalnej trwałości: 30.06.2024 r., z uwagi na możliwość zanieczyszczenia szkłem jednego ze składników produktu” – czytamy w oświadczeniu.

Poniżej znajdują się szczegółowe informacje na temat preperatu:

– Nazwa produktu: Anacaps Expert, 30 kapsułek,
– Nr partii: 2K1KS,
– data minimalnej trwałości: 30.06.2024,
– Producent: Laboratoire Dermatologiques DUCRAY Les Cauquillous 81500 Lavaur,
– dystrybutor w Polsce: Pierre Fabre Dermo-Cosmetique Polska Sp. z o.o., ul. Belwederska 20/22, 00-762 Warszawa.

„Firma. Pierre Fabre Dermo-Cosmetique Polska Sp. z o.o. rozpoczęła proces wycofywania kwestionowanej partii produktu z rynku, poinformowała wszystkich klientów o stwierdzonej niezgodności. Organy urzędowej kontroli żywności monitorują wycofanie kwestionowanego produktu z obrotu w Polsce” –wyjaśnił  Inspektor Sanitarny.

Podziel się tą ważną informacją z innymi!

Źródła: www.planeta.pl, stronazdrowia.pl