in

GIS alarmuje. Masz ten produkt w swoim domu? Pod żadnym pozorem go nie spożywaj

Główny Inspektorat Sanitarny postanowił ostrzec wszystkich przed suplementem diety, w którym doszło do wykrycia niebezpiecznych substancji – ostaryny i ibutamorenu. Tego rodzaju substancje nie powinny znaleźć się w suplementach. Produkt, o którym mowa, to Testolone.

Każdy, kto ma w swojej apteczce ten produkt, powinien się zapoznać z ostrzeżeniem GIS-u i natychmiast zaprzestać stosowania tego suplementu.

GIS ostrzega

W badanym produkcie stwierdzono obecność niedeklarowanej ostaryny oraz ibutamorenu. Zespół ds. Suplementów Diety, działający przy Radzie Sanitarno-Epidemiologicznej, stwierdził, że te substancje „nie powinny być stosowane w produkcji suplementów diety”.

Ostrzeżenie GIS dotyczy suplementu Testolone – data minimalnej trwałości: EXP 12/2025, producent: HyperHub LTD 25 Scotforth Road PR1 4XX Preston, United Kingdom.

Aktualnie jest prowadzone dochodzenie wyjaśniające przez Państwową Inspekcję Sanitarną. Pod żadnym pozorem nie należy sięgać po ten suplement!

Jak się okazuje, to nie jedyny produkt, które może być szkodliwy dla naszego zdrowia. GIS w ostatnim czasie przekazał też informację na temat szklanek z Rossmanna. Z oświadczenia możemy dowiedzieć się, że „w próbkach zbadanych przez Państwową Inspekcję Sanitarną, stwierdzono podwyższone poziomy migracji ołowiu i kadmu z obszaru obrzeża szklanek o widocznym w komunikacie wzorze”.

Chodzi o „Zestaw szklanek świątecznych”. Nr kodu kreskowego: 5904292755363 – dla Rossmann SDP sp. z o.o., ul. Św. Teresy 109, 91-222 Łódź. Wyprodukowano w Chinach.

Podziel się tymi ważnymi informacjami z innymi!

Źródło: gov.pl