in

Kierowca wściekł się, gdy uderzył w niego motocykl. Ale kiedy spojrzał na asfalt, zalał się łzami

Zawsze możesz wymienić uszkodzone lub utracone rzeczy, ale nie utraconego szacunku lub miłości do innych. To jest myśl którą Sayd Omar Morale Akmad zabiera ze sobą każdego dnia… nawet w dniu, w którym jego samochód został uderzony przez motocykl.

To, co Sayd zrobił po tym wydarzeniu, nie tylko zaskoczyło jego lokalną społeczność, ale także cały świat – to opowieść, która pokazuje, że wszyscy możemy się uczyć od siebie nawzajem.

Sayd Omar Morale Akmad jechał podczas dużego natężenia ruchu na Filipinach, kiedy został nagle uderzony przez motocykl. Stłuczka pozostawiła wielkie wgniecenie na tylnym błotniku samochodu Sayda. Facet był zdenerwowany i już miał zamiar krzyczeć na motocyklistę. Jednak gdy zobaczył, co leży na ziemi obok uszkodzonego motocykla, wzruszył się – leżał tam duży worek ryżu.

Okazało się, że motocyklista, który wpadł na Sayda, był biednym rybakiem, który zmierzał do domu z workiem pełnym ryżu, aby nakarmić swoją głodną rodzinę. Sayd zdał sobie sprawę, że teraz rodzina rybaka nie będzie miała co jeść, ponieważ cały ryż wysypał się na drogę.

Kiedy policja zjawiła się na miejscu, a motocyklista przyznał się do winy i chciał zapłacić za szkody, Sayd się na to nie zgodził.

Sayd wiedział, że pomimo wgniecenia na samochodzie, ma dużo więcej szczęścia w życiu niż ten biedny rybak. Więc nie tylko odmówił przyjęcia jakichkolwiek pieniędzy ale poszedł również o krok dalej.

Ku zaskoczeniu zebranych tam gapiów, Sayd otworzył portfel i dał pieniądze człowiekowi, który właśnie uszkodził mu auto. Po prostu chciał, aby mężczyzna mógł nakarmić swoją rodzinę. Rybak był cały we łzach i podziękował mu za jego hojność i życzliwość. Ale Sayd powiedział, że każda pochwała powinna powędrować w stronę jego babci. Wiele lat temu podzieliła się z nim mądrością: „Zawsze możesz wymienić uszkodzone lub utracone rzeczy, ale nie utraconego szacunku lub miłości do innych.”, którą później udostępnił na Facebooku.


To poruszające, że ten kierowca odmówił odszkodowania i zdecydował się pomóc osobie, która potrzebowała pieniędzy znacznie bardziej niż on sam. Proszę podziel się tą opowieścią z bliskimi, jeśli również się wzruszyłeś.