in

Wędkarz usłyszał rozpaczliwe krzyki w krzakach. Kiedy zagwizdał? Miej oko na brzeg rzeki…

Na filmie poniżej widzimy grupę wędkarzy, która płynie na swojej łodzi wzdłuż rzeki, z nadzieją na złowienie jakichś wielkich okazów. Wtedy nagle jeden z nich usłyszał dziwne dźwięki dochodzące z krzaków.

Gdy podpłynęli bliżej, zdali sobie sprawę, że nie mają do czynienia z rybą czy też innym morskim stworzeniem – ale pięknym i bezradnym szczeniakiem. Pies został porzucony i uwięziony na brzegu rzeki. Widać, że spędził tam mnóstwo czasu próbując się wydostać – był zziebnięty, wychudzony i głodny. W jego oczach Ci wędkarze byli niczym anioły. To przepiękne zobaczyć radość tego pieska, w chwili, gdy uświadomił sobie, że Ci wędkarze przybyli tam, aby go uratować. Szczeniak jak najszybciej próbował dostać się do łodzi – przechodząc chwiejnie swoim drobnym ciałem przez grubą gałąź. Szczeniak był tak zdesperowany, że był gotowy przyjąć pomocną dłoń od obcego człowieka.

Mamy przyjemność poinformować, że po tej akcji szczeniak znalazł od razu swój wymarzony dom. „Wziąłem go do domu, oczyściłem i porządnie nakarmiłem. Miałem przyjaciół, którzy rozglądali się za psem, dlatego bardzo chętnie go przygarnęli.” Jego nowa rodzina postanowiła nadać mu imię rzeki, na której został odnaleziony.