in

„Drogi premierze” – Zdjęcia „paragonów grozy” trafiają do Morawieckiego.

Wysokie ceny w sklepach szokują niemal każdego. Z tego właśnie względu pojawiła się akcja #DrogiPremierze zorganizowana przez oburzonych posłów. W sieci pojawiają się zdjęcia paragonów z zakupów spożywczych.

Z zatrważającą podwyżką cen mamy do czynienia nie tylko na stacjach paliw, ale również podczas zwykłych zakupów. Klienci biorą zaledwie kilka podstawowych rzeczy do swojego koszyka, a przy kasie okazuje się, że muszą zapłacić ogromne sumy.

„Drogi premierze”

Posłowie Nowoczesnej uznali, że najwyższa pora zacząć protest przeciwko podwyżce cen, którą odczuwają niemal wszyscy Polacy. W Internecie ruszyła właśnie akcja #DrogiPremierze, mająca zachęcić obywateli do „chwalenia się” swoimi paragonami. Celem takich działań ma być zwrócenie uwagi premiera Mateusza Morawieckiego na to, co dzieje się w naszym kraju.

Jedną z osób, które włączyły się do akcji jako pierwsze, była Maria Rosa. Na profilu posłanki na Facebooku pojawiły się dwa zdjęcia.

Na jednym możemy zobaczyć, jak kobieta siedzi na ławce, a w dłoni trzyma paragon. Na drugim widzimy zbliżenie paragonu, na którym wyraźnie widać nazwy produktów i ich ceny. Posłanka za podstawowe zakupy spożywcze zapłaciła aż 77 zł.

„Drogi Premierze. Zdjęcie sielankowe – jesień, słońce, ławeczka… Wróciłam z zakupów, same podstawowe produkty: jaja, chleb, pomidory, herbata itd. Niby mało, ale rachunek wysoki” – czytamy we wpisie.

Nie trzeba było długo czekać na paragony obywateli, którzy są zachwyceni akcją Nowoczesnej.

Ceny w sklepach i na stacjach stają się prawdziwą zmorą. Pytanie: co będzie dalej?

źródło: o2.pl