in

Właśnie trwają masowe kontrole w całej Polsce. Lepiej wiedzieć, o czym mowa!

Niedawno rozpoczęła się akcja “Jesień-21”. Straż leśna od jakiegoś czasu edukuje ludzi i pilnuje tych, którzy wybierają się do lasu. Powinni zdawać sobie z tego sprawę wszyscy, a w szczególności śmieciarze, wandale, złodzieje i grzybiarze!

Nie ma wątpliwości co do tego, że jesień jest czasem, gdzie spacery w lesie nabierają niepowtarzalnego klimatu. To pora roku pełna barw, którymi warto się nacieszyć, spacerując z psem czy z bliskimi. To także czas, gdzie spora część osób udaje się na grzyby. O czym powinniśmy pamiętać?

Akcja „Jesień-21”

Jak w każdym miejscu, do którego się udajemy, w lesie panują pewne zasady i choć dla większości są one oczywiste, wciąż znajdują się tacy, którzy je łamią. Musimy zdawać sobie sprawę z tego, że las to miejsce, którego nie można niszczyć – nie należy do nas! Powinniśmy podchodzić z szacunkiem do przyrody, która nas otacza i skupić się na jej podziwianiu.

Od 14 września do 8 października będzie miała miejsce akcja “Jesień-21”, podczas której mundurowi i służby skupią się na edukowaniu ludzi i pilnowaniu polskich lasów. Celem akcji jest między innymi wyłapywanie śmieciarzy, wandali i złodziei, ale również grzybiarzy, których też obowiązują pewne zasady.

Podziel się tą ważną informacją ze swoimi bliskimi!

Źródło: goniec.pl