in

Burmistrz ubrany w garnitur zanurzył się w lodowatej wodzie. Powód wyciska łzy.

W ostatnim czasie w sieci zrobiło się głośno o burmistrzu, który wszedł do wody w garniturze. Mowa o panu Jacku Sauterze z Bytomia Odrzańskiego.

Dlaczego zdecydował się na coś takiego? Internauci przecierają oczy ze zdumienia. Jak się jednak okazuje, powód jest bardzo ważny. Chodzi o życie chorej dziewczynki.

Akcja burmistrza

Pan Jacek Sauter uznał, że przyłączy się do akcji mającej na celu pomoc w zebraniu środków dla 2-letniej Mai Michockiej. Dziewczynka jest chora na trombofilię, chorobę genetyczną krwi.

Jedyną nadzieją dla niej jest operacja w USA. Aby można ją było przeprowadzić, trzeba zebrać 2 mln zł. To ogromna suma, jednak dzięki pomocy życzliwych ludzi jest to możliwe.

Nie ma jedna wątpliwości co do tego, że takich zbiórek jest mnóstwo. Zdawał sobie z tego doskonale sprawę pan Jacek, który uznał, że musi zrobić coś, aby wiadomość o niej dotarła do jak największej ilości osób. W tym celu wszedł do lodowatej wody w garniturze.

Wszystko zostało nagrane i trafiło na profil gminy Bytom Odrzański na Facebooku.

“Chcę prosić, błagać wszystkich o pomoc dla Mai” – przekazał burmistrz Bytomia Odrzańskiego po wyjściu na brzeg.

Lekarze dają Mai dwa miesiące życia. Operacja jest jedyną nadzieją – pomóżmy! Link do zbiórki znajduje się poniżej. Podziel się tą akcją z innymi!