in

Rodzice oddali 12-letnią córkę potworowi na pożarcie. Dziewczynka przeżyła piekło, którego nigdy nie zapomni.

Aisha Mohammadzai urodziła się w Afganistanie, jej mama zmarła, gdy miała kilka lat. Gdy osiągnęła wiek lat 12, ojciec sprzedał ją żołnierzowi, żeby spłacić dług ciążący na rodzinie.

Wtedy zaczęła się gehenna Aishy. Była dręczona, bita i gwałcona. Kiedy uciekła trafiła do więzienia, z którego odesłano ją z powrotem do męża.

A ten ukarał ją straszliwie. Przywiązał do drzewa i uciął jej nos i uszy…

Gdy Aisha odzyskała przytomność, udało jej się wydostać i ostatkiem sił doczołgać do domu kobiety, która pomogła jej dotrzeć do obozu dla uchodźców, nadzorowanego przez Stany Zjednoczone.

Jej przypadek został opisany w magazynie Time i wywołał wielkie poruszenie. Dzięki temu znaleźli się lekarze, którzy zaoferowali Aishy rekonstrukcję twarzy.

Kilka operacji w czasie 10 miesięcy pozwoliły Aishy odzyskać normalny wygląd. Znalazła także rodzinę, która ją przygarnęła, dała schronienie i traktuje jak swoją, pomagając jej zapomnieć o bolesnej przeszłości.
 

Aisha wiele wycierpiała by znaleźć się w miejscu, w którym jest kochana i bezpieczna. Teraz robi co może, by pomagać innym kobietom wydostać się spod władzy tyranów.

Współpracuje z organizacjami kobiecymi. Bierze udział w konferencjach i konkretnych działaniach na rzecz kobiet.

Niezależnie od kultury, nigdy nie wolno krzywdzić człowieka. Nic nie usprawiedliwia przemocy i fizycznej napaści. Wiele kobiet jednak wciąż godzi się na takie traktowanie i istnieje społeczne przyzwolenie na przemoc wobec kobiet.