in

Schronisko miało zamiar uśpić agresywnego pitbulla, ale dyrektor miał wobec niego inny plan.

Kiedy Leonard przybył do Union County Humane Society, został uznany za „agresywnego”, jego zachowanie uniemożliwiało adopcję. Tak więc biedny Leonard został skazany na eutanazję.

Jednak dyrektor Human Humane Society Jim Alloway dostrzegł pewien potencjał w Leonardzie i zaplanował zupełnie nową przyszłość dla niego.

„Wyszedłem z wycieraczką”, powiedział Alloway ABC 6. „A on podbiegł i ugryzł ją, a potem zaczął biegać po podwórku. Wiedziałem, że to wcale nie agresja. Chciał się bawić.”

Alloway już wcześniej widział podobne cechy u psów policyjnych, z którymi pracował, i czuł, że Leonard może być odpowiedni do pracy w policji.

Alloway zabrał go na szkolenie Storm Dog K9, aby sprawdzić, czy będzie współpracować. Mimo, że nigdy nie pracowali z pitbullem, chętnie na to przystali.

Leonard nigdy nie był szkolony i nie znał żadnych komend, ani nie reagował na nie, ale był chętny do zabawy, więc błyskawicznie byli w stanie nauczyć go, jak rozpoznawać narkotyki. On traktował to jak zabawę, dostawał nagrodę, gdy mu się udało i był szczęśliwy.
 
Dyrektor szkolenia Storm Dog powiedział:

„On ma tyle energii i chęci zabawy, biega, poluje, będzie świetnym psem policyjnym. On ciągle chce pracować.”
 

 
Komendant policji w Clay Township, Terry Mitchell, mówi, że nie był pewien, czy nawiązać współpracę z pitbullem, ale nie minęło wiele czasu, zanim Leonard go oczarował swoim oddaniem i zaangażowaniem.
 
„Zaplanowałem czas, po którym poddam go ocenie, ale już po około 10 minutach wiedziałem, że to pies dla nas”– powiedział.
 
Teraz, kiedy ma za sobą kilka tygodni treningu, Leonard jest gotowy do uzyskania certyfikatu w stanie Ohio jako oficjalny pies policyjny.
 
„Po powrocie do domu, kiedy nie pracuje, jest wielkim psem, który wskakuje na kolana i uwielbia się przytulać” – powiedział Mitchell.
 

 
Współpracownicy Leonarda z niecierpliwością oczekują na to, że będzie on na służbie jako część zespołu.
 
„Wszyscy w departamencie go kochają”.
 
Miał zostać uśpiony, a będzie służyć i chronić lokalnych obywateli. Powodzenia Leonard!