in

Agnieszka Chylińska nie mogła dłużej milczeć. Chodzi o jej chore dzieci, prawda doprowadza do łez

Agnieszka Chylińska postanowiła zabrać głos w sprawie wyroku Trybunału Konstytucyjnego. Jej słowa wzruszą każdego do łez. Gwiazda do tej pory nie mówiła o tym głośno, jednak według niej to najlepsza pora, aby przestać milczeć.

Prawda o dzieciach Agnieszki Chylińskiej rozrywa serce na kawałki. Do tej pory artystka ukrywała przed światem, z jakimi problemami się zmaga.

Agnieszka Chylińska opublikowała w sieci nagranie, które wstrząsnęło internautami. Kontrowersyjny wyrok Trybunału Konstytucyjnego, który dotyczy prawa aborcyjnego w Polsce, skłonił ją do szczerego wyznania – takich słów nikt się nie spodziewał. Ciężko powstrzymać łzy.

Gwiazda z mężem Markiem ma trójkę dzieci: 13-letniego Ryszarda, 9-letnią Esterę oraz 6-letnią Krystynę. Dwójka pociech wymaga szczególnej opieki. Nie jest to łatwe zadanie, a trzeba się z nim mierzyć każdego dnia.

Artystka jest wstrząśnięta decyzją sędziów Trybunału Konstytucyjnego:

„Jest taki moment, w którym robi się ciemno przed oczami. I mnie się zrobiło, jeśli chodzi o to, co się wydarzyło… Ja nigdy się nie żaliłam i nigdy publicznie nie opowiadałam o tym, jak jest mi ciężko z tego tytułu, że dwoje z moich dzieciaków są szczególnej troski. Nie przypominam sobie też, żeby ktoś mnie – jako matce – pomagał, wspierał, jeśli chodzi o tzw. państwo. Jest trudno na to wszystko patrzeć i znosić fakt, że nie dba się o dzieci niepełnosprawne i osoby niepełnosprawne w takim wymiarze, w jakim powinny być zaopiekowane, a wymusza się na kobietach rodzenie kolejnych chorych dzieci” – mówi w nagraniu gwiazda.

Agnieszka Chylińska na co dzień unika zwierzania się ze swoich problemów. Teraz jednak przyszedł czas na to, aby wyznać prawdę.

„Zawsze uważałam, że jest to kwestia sumienia. Nie można nikogo do niczego zmuszać, narzucać, zakazywać czegokolwiek. To jest po prostu nieludzkie. Każda z nas jest inna i ma prawo decydować o swoim życiu. Każda z nas ma zupełnie inną sytuację rodzinną, finansową, zdrowotną. Potem z naszą decyzją zostajemy same i żyjemy z nią do końca naszych dni. Zastanawiam się, co się kryje za tymi drastycznymi decyzjami i uchwałami, jaki inny problem próbuje się zataić” – kontynuuje w swoim nagraniu Agnieszka Chylińska.

Agnieszka Chylińska wspiera wszystkie kobiety, które zmagają się z trudami wychowywania dzieci szczególnej opieki.

„Jestem zbulwersowana jako osoba, która od lat boryka się z różnymi trudnościami związanymi z tym, że moje dzieci potrzebują więcej troski i zaopiekowania. Gdyby nie prywatne placówki, byłoby mi bardzo ciężko” – przekazuje gwiazda.

Artystka deklaruje również swoje poparcie dla protestów i apeluje do władz:

„Na miłość boską, nie możemy na ludziach wymuszać tak drastycznych decyzji związanych z życiem kobiet, z całą tą odpowiedzialnością. To jest nieludzkie zachowywać się w ten sposób. Ja przeciwko temu protestuję”