in

Nie będzie powrotu do normalności? „Część z nas już zawsze będzie używała maseczek”

Pandemia koronawirusa wywróciła nasze życie do góry nogami. Ludzie z całego świata mieli nadzieję, że zagrożenie niebawem minie i będzie można wrócić do normalności. Okazuje się jednak, że nic bardziej mylnego.

Minister zdrowia w wywiadzie dla portalu TVN24 oznajmił, że nie ma co liczyć na to, że doczekamy się powrotu do rzeczywistości sprzed pandemii. To już nigdy nie wróci.

„Część z nas już zawsze będzie używała maseczek i będzie trzymała dystans w obawie przed zakażeniem” – przyznał Adam Niedzielski.

Maseczki zostaną z nami już na zawsze?

Adam Niedzielski, będąc gościem programu TVN24 „Między Faktami” przyznał, że ani nabywanie odporności zbiorowej, ani szczepienia nie sprawią, że będziemy mogli wrócić do tego, co było kiedyś.

„Jeśli mnie pytacie, czy wrócimy do czasów sprzed pandemii, to nie. Nie wrócimy. Nigdy. Część z nas już zawsze będzie używała maseczek i będzie trzymała dystans w obawie przed zakażeniem” – zapowiedział minister zdrowia.

Adam Niedzielski zapowiedział jednocześnie, że ludzkość zmierzy się jeszcze z niejedną pandemią. Te osoby, które obecnie mają czterdzieści czy pięćdziesiąt lat, już zawsze będą żyły w stanie zagrożenia epidemiologicznego.

Według ministra zdrowia następne epidemie będą częstsze i intensywniejsze.

Słowa Adama Niedzielskiego są naprawdę niepokojące. Wszystko wskazuje na to, że mamy do czynienia z czymś poważniejszym niż początkowo przypuszczano. Co o tym sądzicie? Dajcie znać w komentarzu!

Źródło: Radio Zet