in

Kiedy nastąpi apogeum czwartej fali? Minister zdrowia podał termin i zdradził plan rządu.

Pandemia koronawirusa wciąż daje się we znaki. W ostatnich tygodniach obserwujemy wzrost zakażeń, który niepokoi i zastanawia.

Adam Niedzielski postanowił rozwiać wątpliwości Polaków dotyczące czwartej fali pandemii w rozmowie z Polskatimes.pl. Jest zdania, że szczytu zakażeń możemy spodziewać się w listopadzie.

„Najbardziej prawdopodobne, że to będzie przedział do 20 tys. zakażeń” — mówił minister.

Czwarta fala koronawirusa

Temat czwartej fali pandemii pojawia się od wielu tygodni na debatach. Kiedy możemy spodziewać się apogeum zakażeń? To pytanie z pewnością zadaje sobie spora część Polaków.

Minister zdrowia w rozmowie z Polskatimes.pl odpowiedział na to pytanie:

„Spodziewamy się, że to apogeum listopadowe w tej chwili jest najbardziej prawdopodobnym scenariuszem. Najbardziej prawdopodobne, że to będzie przedział do 20 tys. zakażeń”

– mówił.

Adam Niedzielski nie wyklucza jednak, że apogeum przesunie się na grudzień.

W związku z czwartą falą koronawirusa, nieodłącznym pytaniem jest także pytanie o ewentualne obostrzenia. Jak się okazuje, to nie liczba zakażeń będzie o tym decydować, ale liczba hospitalizacji.

„Właśnie liczba hospitalizacji będzie przede wszystkim podstawą podejmowania decyzji, jeżeli mówimy o jakichkolwiek dalszych ruchach”

— wyjaśnił minister.

W dniu dzisiejszym odnotowano w Polsce 1362 nowych zakażeń koronawirusem. Najwięcej z województw: lubelskiego (274) i mazowieckiego (230). Zmarło 16 pacjentów zakażonych COVID-19.

Podziel się tymi ważnymi informacjami z innymi!