in ,

Adam Małysz nie mógł dłużej milczeć, zaapelował do wszystkich Polaków. Sytuacja jest tragiczna

Nie ma wątpliwości co do tego, że to trudne czasy dla ośrodków turystycznych w górach. Adam Małysz postanowił, że w związku z tym zaapeluje do wszystkich Polaków. Ma on do nas bardzo ważną prośbę, z którą każdy powinien się zapoznać.

Z powodu pandemii koronawirusa wiele branż boryka się z problemami finansowymi. Są to między innymi ośrodki turystyczne. Były skoczek zwrócił uwagę na coś, co dotyczy w szczególności miłośników gór.

Straty hoteli, restauracji czy też infrastruktury z powodu obowiązujących obostrzeń są ogromne. W Wiśle nie pojawiają się praktycznie turyści.

„Chciałbym zachęcić wszystkich, żeby przyjeżdżali do Wisły, jak już będzie można i pomogli wszystkim pensjonatom, hotelom i restauratorom stanąć na nogi” – zaapelował Adam Małysz w nagraniu, które zostało opublikowane na profilu Wiślanej Organizacji Turystycznej na Facebooku.

Wokół Góralskiego Veta już dawno temu pojawili się przedsiębiorcy, którzy zwrócili uwagę na to, jak kluczowe jest aktualnie podjęcie wspólnego działania, aby można było jakoś przetrwać ten trudny okres. Nawet w chwili, gdy obostrzenia zostaną zniesione, będzie konieczny napływ turystów, aby można było mówić o jakimkolwiek wyrównaniu strat. Adam Małysz apeluje o to, aby Polacy wzięli to sobie do serca.

„Myślę, że w tej sytuacji można tylko i wyłącznie zachęcić, jak już te obostrzenia zostaną w jakimś stopniu poluzowane, do tego, żebyście wy, jako turyści, odwiedzili Wisłę. Mamy nadzieję, że mimo wszystko będzie na tyle dobrze, żeby wszyscy ci przedsiębiorcy mogli normalnie zacząć funkcjonować, z pewnymi reżimami, ale mogli funkcjonować” – oznajmił Małysz.

Sprawa ta jest nagłaśniana również przez Wiślańską Organizację Turystyczną. Podczas spacerów po mieście można zobaczyć wiele banerów obrazujących powagę sytuacji.

Podziel się tym ważnym apelem z innymi!

Źródło: TOK FM, facebook.com, wisla.pl