in

Uwaga: mogą zapukać do drzwi i pozbawić nas pieniędzy – wszystko zgodnie z prawem!

Nie ma żadnych wątpliwości co do tego, że każdy, kto posiada odbiorniki radiofoniczne i telewizyjne, musi płacić abonament RTV – jest to oczywiste w świetle prawa.

Jeśli nie uiszczamy opłat, u progu naszych drzwi mogą stawić się kontrolerzy z decyzją sądu, policją czy pracownikiem skarbówki, a zaległe kwoty trzeba będzie zapłacić z kolosalną nadwyżką.

Z roku na rok coraz mniej Polaków płaci abonament, którego problem był już poruszany nieraz przez polityków. Osoby, które nie uiszczają opłat, są cały czas ścigane i bardzo często dochodzi do tego, że zostają bez żadnych oszczędności.

Prawo a płacenie abonamentu RTV

Opłata RTV jest zgodna z prawem i Dziennikiem Ustaw RP – ma umożliwiać realizację misji publicznej telewizji i radia.

Ścigani są nie tylko ci, którzy kiedyś uiszczali opłatę i przestali w którymś momencie, ale także ci, którzy nie zarejestrowali swoich urządzeń RTV.

Różni się jednak kwota abonamentu – ci, którzy nabyli sprzęt przed 2016 rokiem płacą 6,50 zł za radio, a 21,50 za telewizor lub telewizor i radio, natomiast ci, którzy mają sprzęty od 2016 roku muszą liczyć się ze stawką do 7 zł za radio i 22,70 za telewizor lub telewizor i radio.

Co z osobami, które nie zarejestrowały urządzeń?

Ci, którzy nie zarejestrowali swoich sprzętów RTV, muszą liczyć się z tym, że któregoś dnia do ich domu zapuka kontroler i owszem, nie musimy otwierać mu drzwi, ale bardzo prawdopodobne, że wróci z decyzją sądu, policją lub pracownikiem skarbówki.

Konsekwencje są naprawdę poważne – wynoszą nawet trzydziestokrotność miesięcznej opłaty, a także kończą się tytułem wykonawczym urzędu skarbowego i egzekucją komorniczą.

Podziel się tymi ważnymi informacjami z innymi!

Źródło: pikio.pl, gk24.pl