in ,

Za dnia ci chłopcy są zwykłymi dziećmi. Ale na to, co dzieje się z nimi w nocy, lekarze nie mają wytłumaczenia

Przypadek chłopców z Pakistanu zaciekawił lekarzy na całym świecie. Nauka nie zna podobnego przypadku i nie potrafi wyjaśnić co tak naprawdę im dolega.

Abdul Rasheed i Shoaib Ahmed są braćmi. Młodszy ma 9, a starszy 13 lat. Choroba ma niewątpliwie podłoże genetyczne, ale poza tym niewiele o niej wiadomo.

Chłopcy funkcjonują normalnie od wschodu do zachodu słońca, ale po nim zapadają w jakiś rodzaj paraliżu. Są zupełnie nieruchomi, nie mogą się ruszyć i w tym stanie trwają przez całą noc.

Bracia zachowują świadomość, ale trwają w bezruchu. Wyglądają jakby byli martwi. Nie panują nad własnymi ciałami, nie mogą mówić. Paraliż nie ma związku z brakiem światła, ponieważ to nie ciemność ją powoduje. Za dnia, nawet w zaciemnionych miejscach nic im nie dolega. Ale kiedy słońce zajdzie ich ciała sztywnieją.

„Ich przypadek to dla nas wielkie wyzwanie. Wykonaliśmy już wiele badań, żeby dowiedzieć się, dlaczego ci chłopcy są normalnie aktywni za dnia, ale nie mogą otworzyć oczu, rozmawiać ani jeść jak tylko zachodzi słońce” – mówi doktor Javed Akram z pakistańskiego Centrum Nauk Medycznych.

Chłopcy przeszli już 300 różnych badań i żadne nie wyjaśniło przyczyny ich przypadłości.

Ojciec chłopców Mohammad Hashim uważa, że są pod wpływem złych mocy.
 

Jedną z licznych teorii jakie przedstawiają lekarze jest podłoże genetyczne i fakt, że rodzice chłopców są spokrewnieni. Są kuzynostwem. Historia rodziny pokazuje, że nie tylko Abdul Rasheed i Shoaib Ahmed zostali dotknięci problemem. Mają dwie zupełnie zdrowe siostry, ale mieli również dwóch braci, którzy doświadczali tych samych skłonności. Obaj zmarli bardzo wcześnie.
 
Lekarze w bliskim pokrewieństwie rodziców dopatrują się przyczyn anomalii ich męskich potomków.
 

Lekarze wdrożyli niedawno eksperymentalną kurację, która pomaga chłopcom zachować aktywność do godziny około 22.00. To jedyna pomoc jaką medycyna jest w stanie zaoferować braciom.
 

 
Chłopcy jednak wierzą, że ktoś im kiedyś pomoże. Są dobrymi uczniami i mają wielkie plany, w które mocno wierzą, że uda im się zrealizować.

Źródło i Fotografie: Barcroft TV/Youtube