in

Aresztowano 93-latke – dom starców oskarżył ją za zaleganie z czynszem. Kobieta zapewnia, że to kłamstwo.

Kilka dni przed 94 urodzinami policja aresztowała Juanitę Fitzgerald, mieszkankę domu seniora na Florydzie.

Oficerowi zakuli ją w kajdanki i wynieśli z mieszkania, nie pozwalając zabrać swoich rzeczy. Zaskoczeniem jest powód, dla którego policja zaaresztowała 94-latkę. Okazało się, że spóźniła się z zapłatą czynszu, który wynosił 161 dolarów.

Juanita Fitzgerald została wyrzucona z domu seniora na Florydzie za niezapłacenie czynszu i aresztowana przez policję pod zarzutem popełnienia wykroczenia po wcześniejszym upomnieniu.

Według raportu policyjnego, do którego dotarła stacja telewizyjna, pani Fitzgerald powiedziała funkcjonariuszom: „Jeśli mnie stąd nie wyniesiecie, nigdzie się nie ruszę.”

Kiedy oficerowie próbowali ją eskortować, Fitzgerald celowo zsunęła się z krzesła na podłogę, co było zawarte w raporcie. W pewnym momencie zabrała też okulary z twarzy agenta.

Od 2011 roku Juanita mieszkała w domu seniora, dopóki nie została eksmitowana. Dom ma 46 mieszkańców. Jest częścią National Church Residences, religijnej organizacji non-profit z siedzibą w Ohio.
Wszystko co miałam, przepadło, powiedziała Juanita. Jej największym zmartwieniem było to, że placówka nie pozwoli jej wrócić.
„Nie mam nikogo. Moja rodzina jest w Tennessee i prosiłam ich, aby nie mówili mojemu synowi, co się dzieje” – wyznała.

93-latka twierdzi, że próbowała zapłacić czynsz, ale jej odmówiono. Opiekunowie twierdzą, że powiedziała im, że umiera, aby nie płacić czynszu. Zapewnia, że to nieprawda. Mówi też, że nigdy wcześniej nie została aresztowana, ale wierzy, że Bóg weźmie ją do siebie.

Fitzgerald powiedziała, że próbowała zapłacić czynsz, ale jej nie pozwolili. Raporty o jej aresztowaniu – 2 dni przed 94 urodzinami zostały opublikowane w całym kraju i skłoniły innych do pomocy.

Na szczęście jej kaucja wynosiła tylko 500 dolarów i kiedy została wpłacona Junita wyszła z aresztu. Seniorka może spędzić swoje urodziny poza kratami. Junitą zaopiekowali się członkowie Mid-Florida Homeless Coalition i umieścili ją w pobliskim motelu, gdy została uwolniona, ale nie miała się gdzie podziać.
Organizacja chciała upewnić się, że starsza pani nie trafi na ulicę po zwolnieniu z aresztu. Członek organizacji B.E. Thompson oświadczył, że pracują nad tym, aby jak najszybciej znaleźć jej dom.

Ale Juanita nadal odmawia przyjęcia pomocy od urzędników państwowych i agencjom pomocy społecznej.
Rzecznika Karen Twinem z National Church Residences wyznała WKGM, że Fitzgerald powiedziała, że nie zapłaciła czynszu, ponieważ myślała, że wkrótce umrze. Juanita oświadczyła, że zaoferowała połowę wszystkich swoich nieruchomości, ale placówka odmówiła

Na szczęście Juanita otrzymuje teraz niezbędną pomoc od lokalnego mieszkańca Florydy. Specjalnie dla niej utworzono zbiórkę pieniędzy na GoFundMe, aby pomóc jej znaleźć lokal mieszkalny.
Według Orlando Sentinel, Juanita urodziła się w Kentucky i woli Biblię Króla Jakuba nad każdą inną wersją. Ma też inne dziecko, które również mieszka w Tennessee.
Oboje dzieci pochodzi z pierwszego małżeństwa. Ślub wzięła w wieku 17 lat. w 1970 roku rozwiodła się z drugim mężem. „Panie, wiele przeszłam od tego czasu” – powiedziała Fitzgerald.
Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o historii starszej pani, obejrzyj poniższy film: