in ,

Córki zabrały 90-letnią mamę po raz pierwszy na plażę, ale nie spodziewały się po niej takiej reakcji.

Enid Marie Weide urodziła się w 1927 roku, co oznacza, że była świadkiem wielu rzeczy w swoim życiu.

Przeżyła zarówno Wielki Kryzys, jak i II Wojnę Światową, doświadczyła niepokojów politycznych w latach sześćdziesiątych, i tak, widziała transmisje z lądowania na księżycu i była świadkiem wielu innych ważnych wydarzeń. Ale w czasie 90 lat spędzonych na planecie Ziemia, jednego nie widziała – plaży.

Enid nigdy nie gniotła mokrego piasku między palcami, nie czuła fal, ani też nigdy nie doświadczyła radości z budowania zamku z piasku. Teraz wszystko to się zmieni, gdy jej córki zabiorą mamę w najlepszą podróż jej życia!

Niektórzy z nas mogą nie rozumieć, że ktoś mógł przeżyć tyle lat i nigdy nie widzieć morza.

Jednak Enid po prostu nigdy nie miała ku temu okazji. Jeanne i Dorothy, jej córki, zaplanowały więc wycieczkę niespodziankę, by spełnić marzenie mamy.

„Mama początkowo się nie zorientowała, ale gdy dotarło do niej, że właśnie schodzi na plażę, by zanurzyć stopy w wodzie była taka podekscytowana.”

Zazwyczaj to rodzice zabierają dzieci na plażę, ale teraz role się odwracają.
 

 
Ponieważ Enid poruszała się z trudem, specjalny wózek inwalidzki przewiózł ją przez piasek aż do brzegu. Kiedy jej stopy dotknęły oceanu po raz pierwszy w Ensenada, Baja w Kalifornii, Enid płakała wielkimi krokodylimi łzami! Córka Jeanne była równie wzruszona powiedziała:
 
„Byłam zaskoczona jej reakcją. Myślałam, że będzie szczęśliwa, ale nie byłam przygotowana na tak silne emocje.”
 
Czasem to proste rzeczy w życiu przypominają nam, jak cudowne jest życie i ile może dawać radości. Ocean to miejsce, które działa cuda na nasze dusze i widząc wyraz twarzy Enid, gdy zanurzyła stopy w wodzie, trudno temu zaprzeczyć. Spójrz tylko na ten uśmiech na twarzy!
 

 
Enid zanurza stopy w wodzie i rozpryskuje ją prosto w górę z radości! Pies szczeka podekscytowany tuż obok niej, a Enid nie może powstrzymać chichotu, gdy jej córka obraca jej wózek w wodzie.
 
Nigdy nie jesteś za stary, żeby zachowywać się jak dziecko, i na szczęście Enid w końcu doświadczyła radości bycia dzieckiem na plaży, zanim jej czas dobiegł końca. Nie mogło być lepszej nagrody za dobrze przeżyte życie, niż szansa spędzenia tego cennego czasu z rodziną! Enid tak bardzo pokochała ocean, że jej ostatnim życzeniem stało się zmieszanie jej prochów z prochami męża i rozsypanie ich w oceanie.
 
Obejrzyj to wideo i zobacz, jak 90-letnia Enid odwiedziła plażę po raz pierwszy w życiu.