in

Jeśli Twój pies robi jedną z tych 9 rzeczy, to znaczy, że chce Ci powiedzieć „Kocham Cię!”

Skąd wiesz, że Twój pies Cię kocha? Przedstawiamy Wam kilka oznak, które świadczą o miłości psiaków do swoich właścicieli. Nigdy nie możemy być całkowicie pewni, co nasze pieszczochy naprawdę myślą.

Czasem to wygląda, jakby mówiły perfekcyjnie w naszym języku, innym razem natomiast ich zachowanie jest zupełnie niewytłumaczalne. Zdarza się, że ich poświęcenie dla rodziny jest oczywiste, innym razem – cóż, martwimy się, czy tak naprawdę lubią tylko i wyłącznie jedzenie.

Więc jak możemy stwierdzić, czy miłość naszego pupila jest prawdziwa? Sprawdź poniższą listę! Jeśli Twój pies Cię kocha, to…

9 oznak psiej miłości:

1. Liże Twoją twarz.

Tak, to zachowanie brzydzi wielu ludzi, ale dajmy spokój – nasze psy nie wiedzą czym są bakterie! Wiedzą tylko, że chcą Cię polizać, a lizanie oznacza u naszego pupila miłość i oddanie. To znak intymności, która ma miejsce tylko wówczas, gdy nasz pies czuje silną więź, nawet gdy lizanie Ci się nie podoba, choć powinno Ci schlebiać!

2. Opiekuje się Tobą gdy jesteś chory lub ranny.
jezyk-psow1x

OK, przynajmniej próbuje się Tobą opiekować. Lizanie jest u psów zachowaniem odziedziczonym od wilków, które liżą wzajemnie swoje rany, by próbować się wyleczyć. Więc jeśli Twój pies Cię dużo liże, gdy jesteś chory, lub generalnie liże Twoje zadrapania, rany, to oznacza, że najprawdopodobniej próbuje Cię wyleczyć. A przecież mógłby przez cały czas Twojej choroby stać z boku i mieć Cię daleko gdzieś. Tak czy inaczej, one robią to z miłości!

3. Dzieli się swoimi zabawkami.
Gdy Twój pupil wskakuje do pokoju i rzuca Ci swoją zabawkę, to może znaczyć, że chce się bawić – LUB, że Ci ją podarowuje! „Dzielenie się jest dbaniem o innych”, a dzielenie się zabawkami przez psa jest jego sposobem pokazania uczucia i uznania Cię, jako jego pana.

4. Przytula się po jedzeniu.
Jedzenie jest ostateczną motywacją, niezależnie od tego czy uczysz psa sztuczek, czy po prostu wynagradzasz go za dobre zachowanie. Więc, to co robi po jedzeniu, pokazuje co jest jego następnym priorytetem, a skoro po zjedzeniu przychodzi się przytulać, to oznacza ni mniej, ni więcej – TO TY!

5. Śpi w Twoim łóżku.
jezyk-psow3x
Pozwalasz psu spać w swoim łóżku? Ludzie mają argumenty dla obu stron sporu, ale żadna ze stron nie zwraca uwagi na to, co to oznacza dla psa – a jest to całkowite poświęcenie! Jeśli Twój pies próbuje spać w Twoim łóżku i zasypia obok Ciebie nawet gdy mu na to nie pozwalasz, to znaczy, że jest lojalnym towarzyszem, a Ty jego panem – zawsze.
6. Wszędzie za Tobą chodzi.
Jeśli pies chodzi za Tobą krok w krok po domu, kiedy Ty się po nim wałęsasz, oznacza to, że próbuje trzymać się „w paczce”, której Ty jesteś szefem. Psy nie chcą być same, jak czasem mają to w zwyczaju ludzie, więc jeśli Cię kocha, chce być z Tobą cały czas!
7. Ziewa razem z Tobą.
Zaraźliwe ziewanie jest szeroko rozumiane jako znak ludzkiej empatii. Empatia ta nie ogranicza się jedynie do ludzi, przecież psy mają tak samo! Dlaczego? Ponieważ psy zostały wychowane przez ludzi i nauczone, by instynktownie odczytywać i rozumieć co ci do nich mówią. Więc kiedy Twój pupil ziewa razem z Tobą, wiesz że możesz zaufać więzi między Wami – on Cię kocha!
8. Po cichu patrzy jak odchodzisz…
jezyk-psow4x
Nie, panika nie jest symbolem miłości, właściwie jest symbolem lęku przed separacją. Pies, który panikuje, gdy ludzie go zostawiają, po prostu nie chce być sam. A pies, który pozostaje cichy? Całkowicie Ci ufa i kocha Cię i czuje się absolutnie pewny, że do niego wrócisz.
9. … ale odwraca się gdy wracasz!
Kiedy chcesz żeby Twój pies się odwrócił? Kiedy wracasz z powrotem! Jest to prawdopodobnie jedyna możliwość dla psa wyrażenia swojej miłości do Ciebie. Więc upijaj się jego podekscytowaniem i zaakceptuj jego adorację. To miłość w najczystszej postaci.
Więc jaki jest werdykt? Czy Twój pupil kocha Cię tak bardzo, jak Ty jego? Zgadujemy, że werdykt brzmi: „Zdecydowanie tak!”. Podziel się tym artykułem ze wszystkimi miłośnikami psiaków!