in ,

9 leczniczych trików, które mają ponad 500 lat – A co ciekawsze są skuteczniejsze od leków!

Stare porady mają to do siebie, że działają od wieków i są przekazywane z pokolenia na pokolenie. W ostatnich dekadach porzuciliśmy wiele z tych cennych przekazów i z wygody i lenistwa oddaliśmy wszystkie nasze problemy zdrowotne w ręce współczesnej medycyny. Kłopot w tym, że ona wszystkie problemy rozwiązuje farmakologią i chemią i skupia się na objawach, bez uwzględnienia przyczyn i postrzegania organizmu jako całości. W efekcie lecząc jedno często psuje drugie.

Naturalne metody leczenia

Naturalne metody potrafią być równie skuteczne w likwidowaniu objawów, a przy tym zdecydowanie łagodniejsze dla organizmu jako całości.Oto kilka rad, ze skarbnicy wiedzy naszych dziadków/

Rodzynki na artretyzm

Tradycyjna medycyna mówi, że należy zanurzyć rodzynki przez noc, w kilku łyżkach ginu. Witaminy z rodzynek, w połączeniu z działaniem przeciwzapalnym jagód jałowca, używanych do wytwarzania ginu, pomogą zmniejszyć obrzęk i złagodzić ból!

Seler naciowy na nieświeży oddech

Nie musisz kupować odświeżaczy czy gum do żucia, po prostu trzymaj w ustach kawałek selera, dobrze go przeżuj, a nieświeży oddech zniknie.

Cytryna na ból ucha

Wciśnij sok z cytryny na płatek ucha i pozwól mu wpłynąć do otworu słuchowego, a złagodzisz problemy z uszami.

Pokrzywa, jako kuracja na włosy


 
Pokrzywa zawiera duże ilości białka, wapnia, fosforu, żelaza, magnezu i beta-karotenu oraz witamin A, C, D i B. Wiele z tych witamin i minerałów jest świetnych do wspomagania wzrostu włosów i utrzymania ich w należytej kondycji. Wystarczy zalać wrzącą wodą 4-6 liści pokrzywy i zastosować jako płukankę do włosów.

Bataty na menopauzę i pracę jelit

 

 
Bataty dzięki dużej zawartości witaminy C oraz A, pomagają wyrównać poziom hormonów. Posiadają mnóstwo błonnika pokarmowego, który pomaga zmniejszyć poziom cholesterolu i przyspieszyć perystaltykę jelit.

Oliwki sposobem na chorobę lokomocyjną

 

 
Dowiedziono naukowo skuteczności dotyczące oliwek w likwidacji choroby lokomocyjnej. Oliwki posiadają wysoką zawartość garbników, które pomagają powstrzymać produkcję zbyt dużej ilości śliny, tym samym neutralizują mdłości w czasie podróży.

Soda oczyszczona, jako środek do leczenia infekcji dróg moczowych

 

 
Dodaj odrobinkę sody do szklanki z wodą. Wypij i poczuj, że objawy znikają w krótkim czasie. Soda oczyszczona leczy zakażenia zmieniając odczyn na bardziej zasadowy, co zapobiega gromadzeniu się szkodliwych bakterii.

Suszone morele na niestrawność

 

 
Spożywanie pięciu moreli po obiedzie pomaga w trawieniu jedzenia. Suszone morele są bogate w błonnik i silnie wspierają proces trawienia.

Ziemniaki na ugryzienia owadów

 

 
Surowe ziemniaki zawierają przeciwzapalne składniki i szybko neutralizują swędzenie, ból i pieczenie po ukąszeniach owadów. Wystarczy pocierać ziemniakiem bolące miejsce, a najlepiej zawinąć go i potrzymać kilka godzin.