fot. freepik.com
in

8 alarmujących sygnałów przed ślubem. Jeśli któryś z nich cię dotyczy, lepiej sobie odpuść.

Ślub to jedna z najważniejszych chwil w życiu każdego człowieka. Stajemy przed ołtarzem z kimś, z kim dalej chcemy wszystko dzielić. Musimy być co do niego pewni i wiedzieć, że to ta właściwa osoba.

Niestety, zdarzają się sytuacje, w których decydujemy się na poślubienie kogoś z niewłaściwych powodów. Warto zwrócić uwagę na 8 sygnałów, które mogą świadczyć o tym, że lepiej sobie darować!

8 niepokojących sygnałów przed ślubem

fot. freepik.com

Istnieją sygnały, które powinny nas zmusić do zastanowienia się nad tym, czy postępujemy właściwie. A może lepiej jeszcze zaczekać ze ślubem? Może jesteśmy pod czyjąś presją? Albo czegoś się obawiamy? Oto 8 sygnałów, które mogą wskazywać na to, że to nie jest właściwa pora na stawanie przed ołtarzem.

1. Kiedy wesele?

Jeśli słyszeliście to często przed podjęciem decyzji o ślubie, warto się zastanowić nad tym, czy decyzja nie jest spowodowana presją ze strony rodziny. Decyzja o ślubie powinna być tylko i wyłącznie wasza, a nie kogoś z zewnątrz.

2. Stara panna

Zostaniesz starą panną – która samotna kobieta tego nie słyszała? Wiek o niczym nie świadczy i odnalezienie prawdziwej miłości może nastąpić w każdym wieku, niekoniecznie w tym, który jest powszechnie uznawany za odpowiedni na decyzję o ślubie.

3. Presja społeczeństwa

Presja, która tworzy się wśród znajomych, z których co chwilę ktoś bierze ślub też może na nas wpłynąć. Trzeba pamiętać jednak o tym, że każdy ma swój odpowiedni czas na to, by stanąć przed ołtarzem.

4. Chcę być matką

Zegar biologiczny tyka – to myśl często pojawiająca się w głowach kobiet, ale chęć zostania matką nie może przyćmić małżeństwa z miłości. Musimy liczyć się z drugą osobą i zwracać uwagę także na jej potrzeby.

5. Strach przed rozstaniem

Wielu ludzi, nawet kiedy są już w związku, boją się rozstania i odrzucenia. Trzeba pamiętać o tym, że ślub nigdy nie jest jednoznaczny z tym, że ktoś od nas któregoś dnia nie odejdzie.

6. Marzysz o ślubie

Kto z nas przynajmniej raz w życiu nie wyobrażał sobie wspaniałego ślubu i hucznego wesela? To wspaniałe przeżycie, jednak musimy pamiętać o tym, że ta jedyna w swoim rodzaju impreza jest tylko przypieczętowaniem prawdziwej miłości.

7. Bo wypada

Mężczyzna uklęknął przed tobą, a ty powiedziałaś „tak”, ponieważ nie wiedziałaś, jak mu odmówić? A może nie odmówiłaś, bo tak wypada? Robiąc tak, łamiesz serce zarówno sobie, jak i jemu. Jeszcze przyjdzie czas na prawdziwą miłość.

8. Lęk przed samotnością

Samotność potrafi przerażać i zmuszać do desperacji. Jednak związek z kimś tylko po to, by nie czuć się samotnym, mija się z celem. Bo jak nie czuć się samotnym z kimś, do kogo nie czujemy prawdziwego uczucia?

źródło: lelum.pl, papilot.pl