in

8 prostych ćwiczeń, które skutecznie uniosą Twoje piersi. Nie potrzebujesz drogich operacji!

Większość kobiet nie jest zadowolona z wyglądu swoich piersi. Ich problemem jest rozmiar, kształt i jędrność. Jeśli nie jesteś szczęściarą obdarowaną przez naturę idealnym biustem i myślisz o zabiegu chirurgicznym, dobrze się zastanów. Korekcja piersi wiąże się z dużym ryzykiem, kosztem i bólem. Może lepiej spróbuj naturalnego sposobu na poprawienie wyglądu Twoich piersi?

Ćwiczenia na piersi

Poniższe ćwiczenia, podnoszą biust i ujędrniają. Piersi stają się pełniejsze i lepiej się prezentują a przy tym wzmocnisz elastyczność i wytrzymałość całego ciała. Poprawisz postawę, zlikwidujesz ból kręgosłupa i wyszczuplisz sylwetkę.

Pozycja wojownika

Pozycja wojownika nie tylko ujędrni piersi, ale przy okazji wzmocni Twój tułów, mięśnie pleców, ramion i nóg.

Wykonanie:

Nogi rozstaw szeroko.

Lewą stopę obróć o 90 stopni w lewo w stosunku do prawej. Zrób wydech i zegnij prawe kolano. Lewa noga powinna zostać wyprostowana. Ramiona unieś i trzymaj na jednej wysokości, jak na zdjęciu. Obróć głowę w prawo, patrząc na nadgarstek. Ćwiczenie powtórz 7-10 razy.

Pozycja trójkąta

Trikonasana lub pozycja trójkąta wzmocni i rozciągnie kręgosłup, a także poprawi przepływ krwi.

Wykonanie:

Nogi rozstaw szeroko. Przekręć lewą stopę o 90 stopni, a prawą o 15 stopni w lewo. Cały tułów pochyl w lewą stronę. Lewą ręką obróć i postaw obok stopy. Prawą rękę unieś w górę.
Wzrokiem podążaj za rękę znajdującą się u góry.

Pozycja kobry

Bhujangasana lub kobra pomoże uelastycznić mięśnie klatki piersiowej, wzmocni mięśnie brzucha i pozytywnie wpłynie na postawę ciała.

Wykonanie:

Połóż się na brzuchu, a dłonie połóż na wysokości klatki piersiowej. Weź wdech i powoli unieś tułów, ręce i nogi mają pozostać na podłożu. Unieś głowę i spójrz w górę. Powoli wypuść powietrze i wróć do pozycji początkowej. Podczas kolejnych powtórzeń staraj się wytrzymać dłużej.

Łuk

Dhanurasana lub łuk zaleca się wszystkim tym, którzy zmagają się z bólami kręgosłupa. To ćwiczenie pomaga rozciągnąć cały kręgosłup i mięśnie tułowia.

Wykonanie:

Połóż się na brzuchu. Z wdechem zegnij nogi w kolanach i unieś jednocześnie z tułowiem. Ręce powinny powędrować w tył, tak abyś chwyciła dłońmi kostki. Teraz powoli wypuść powietrze i wyciągnij nogi oraz ramiona w górę. Postaraj się wytrzymać w tej pozycji 30 sekund.

Pozycja wzniesionego mostku

 

 
Chakrasana lub pozycja wzniesionego mostku angażuje cały tułów, ręce, klatkę piersiową, miednicę i nogi.
 
Wykonanie:
 
Połóż się na plecach. Nogi ugnij w kolanach i rozstaw lekko. Ręce połóż za głową rozstawione na szerokość ramion. Palce dłoni skieruj w stronę barków. Zrób wydech i unieś klatkę piersiową i biodra ku górze. Spróbuj całkowicie wyprostować ramiona i pozostań w tej pozycji przez 30 sekund.

Stanie na głowie z podparciem

 

 
Salamba Sirsasana lub stanie na głowie z podparciem wpływa pozytywnie na całe ciało.
Poprawia oddech i przepływ krwi, ale oczywiście nie każdy będzie w stanie wykonać to ćwiczenie.
 
Wykonanie:
 
Uklęknij i połóż przedramiona na podłodze. Spleć palce dłoni. Teraz połóż głowę na podłożu tak, aby wraz z przedramionami tworzyła trójkąt. Zegnij kolana i podnieś nogi ku górze aż do całkowitego wyprostowania. Pozostań w tej pozycji od 30 sekund do 2 minut – zależnie od swojej wytrzymałości.

Pozycja wielbłąda

 

 
Ustrasana lub pozycja wielbłąda przyniesie ulgę w bólu pleców, skoryguje postawę ciała i wzmocni mięśnie klatki piersiowej.
 
Wykonanie:
 
Uklęknij, a następnie wolno odchyl tułów do tyłu, a ręce unieś w górę i tył tak, aby chwycić za pięty. Jednocześnie unieś klatkę piersiową w górę. Spróbuj wytrzymać tak 30 sekund i wróć do pozycji początkowej.